70 let Ackermann-Gemeinde: Pouť do Filipova

19.12.2015 08:58

Sdružení Ackermann – Gemeinde zve všechny své členy, přátele a příznivce na společnou poutní mši do Filipova u příležitosti 70. výročí vzniku německé Ackermann-Gemeinde:

12. – 13. ledna 2016

Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů, Filipov / Philippsdorf (Jiříkov/Georgeswalde)

Přihláška ke stažení

Ve středu 13. ledna ve 4.00 hodiny ráno se v bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově uskuteční slavnostní poutní mše.

U příležitosti připomenutí 70. výročí založení německé Ackermann-Gemeinde se koná česko-německé bohoslužba, jejímž hlavním celebrantem je litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

Na jubilejní mši jsou zváni všichni věřící, zúčastní se jí i desítky koncelebrujících kněží z Čech a Německa.

Foto: Kmenicka (wikimedia commons)

Před 70 lety se v den Filipovského zjevení Panny Marie sešli v Mnichově němečtí katolíci, kteří byli v důsledku poválečných událostí donuceni opustit Československo, svůj domov. Toto setkání a motlitba za pokání a smíření 13. ledna 1946 je tak považováno za datum vzniku německé Ackermann-Gemeinde.

A slova Panny Marie při jejím zjevení před 150 lety ve Filipově, v roce 1866: „Mé dítě, od nynějška se budeš uzdravovat!“ mohou totiž také představovat dlouhou a složitou cestu Ackermann-Gemeinde, působení spolku směrem k dialogu pro usmíření mezi Čechy a Němci.

V návaznosti na mši svatou se členové Ackermann-Gemeinde a její sesterské české organizace Sdružení Ackermann-Gemeinde spolu se všemi příznivci a přáteli z obou zemí setkají na snídani v hotelu Lužan v Rumburku.

Předběžný program:

12. ledna 2016

14.00 – hlavní nádraží – odjezd autobusu z Prahy do Filipova

Nástupní zastávka je v ulici Wilsonova, přímo před Fantovou budovou (stará výpravní budova)

17.00 – Komentovaná prohlídka baziliky ve Filipově

18.00 – Příjezd do Rumburku, ubytování v hotelu Lužan, večeře

13. ledna 2016

3.00 – odjezd do Filipova

3.30 – příjezd do Filipova k bazilice

4.00 – česko-německá bohoslužba s biskupem Janem Baxantem a biskupem Wolfgangem Ipoltem za koncelebrace českých a německých kněží

6.00 –  společná snídaně v hotelu Lužan

cca. 7.30 – Slavnostní akt u příležitosti 70. výročí vzniku Ackermann-Gemeinde, hotel Lužan

cca. 10.00 – Komentovaná prohlídka Lorety v Rumburku

cca. 12.00 – oběd a následný odjezd do Prahy

cca. 16.00 – příjezd do Prahy

Účastnický poplatek400 Kč pro člena SAG, 500 Kč pro nečleny SAG

Bankovní spojení: 5134351706/4000

uvádějte prosím Vaše jméno a označení „Filipov 2016“ (zahrnuje ubytování v hotelu Lužan v Rumburku, cesta autobusem Praha-Rumburk a zpět, večeře 12.1.,

společná snídaně a oběd 13.1.2016)

Přihlášky do:               10. prosince 2015 (popř. do naplnění kapacity autobusu)

Přihlášení je závazné až po uhrazení účastnického poplatku, účastníky registrujeme v pořadí registrace plateb.

Pouť k 70. Výročí založení Ackermann-Gemeinde je financována za laskavé podpory CK Křížek. www.ckkrizek.cz