Bavorská ministryně pro evropské záležitosti navštívila kancelář SAG

11.04.2013 12:18

10. dubna navštívila kancelář Sdružení Ackermann-Gemeinde (SAG) a zastoupení německé Ackermann-Gemeinde (AG) v Praze, ministryně bavorské zemské vlády pro spolkové a evropské záležitosti Emilia Müller. Cílem ministerské návštěvy bylo seznámit se s naší organizací a projekty, kterými přispíváme k positivnímu rozvoji česko-německých vztahů. Jak ministryně Müllerová zdůraznila bavorsko (německo)-české vztahy jsou pro našeho západního souseda velmi důležité a díky nedávné státní návštěvě premiéra Petra Nečase v Bavorsku, se jim dostalo nového a především positivního impulzu. Za SAG přivítali ministryni předseda Jaromír Talíř a jednatel Jan Heinzl. Setkání se také zúčastnil Mons. Anton Otte, který ministryni provedl po areálu Emauzského opatství a představil činnost pražského zastoupení AG, které zde sídlí od roku 1991. Za mnichovskou Ackermann-Gemeinde byl přítomen spolkový jednatel Matthias Dörr. Ministryně Müllerová při své návštěvě zdůraznila a ocenila nezastupitelnou roli Ackermann-Gemeinde a tedy i Sdružení Ackermann-Gemeinde v úsilí o poválečné usmíření mezi Čechy a Němci a také současné aktivity obou organizací pro rozvoj dobrého sousedství mezi oběma státy.

Emilia Müller a Mons. Anton Otte