Brněnská konference "Dialog uprostřed Evropy" na téma Lidé na okraji

10.03.2014 14:56

Společnost Bernarda Bolzana a Ackermann-Gemeinde Vás společně s magistrátem města Brna srdečně zvou na

XXIII. Brněnské symposium
„Dialog uprostřed Evropy“

na téma

„Lidé na okraji“

od 11. do 13. dubna 2014 v Brně.

Přestože je Evropa jedním z nejbohatších a nejstabilnějších regionů světa, existují i v našich zemích skupiny lidí, které ve společnosti nemají místo a jsou odsouvány na okraj. V rámci brněnského symposia pro nás budou tito lidé naopak ve středu pozornosti.

Vedle toho, že někteří ztrácejí sociální a jiná práva a dostávají se na okraj, můžeme pozorovat, že velká část těch, kdo se mají výrazně lépe, má z těchto nejslabších strach. Politické síly, které tyto obavy populisticky zneužívají, mají velkou odezvu. Co to vypovídá o stavu naší demokracie?

Tato témata chceme v Brně společně diskutovat. Velkým přínosem nám přitom mohou být různé historické a společenské zkušenosti z našich zemí. Především sobotní odpolední program probíhající na různých místech města Brna bude věnován příkladům z praxe. Vedle osobností veřejného života, které na konferenci vystoupí jako řečníci či debatující v rámci panelových diskuzí, tu budou  vítězové v letošní evropské soutěži o nejlepší esej k tématu konference. Úspěšní studenti zde budou prezentovat své příspěvky.

Srdečně Vás zveme k aktivní účasti na diskuzích letošního brněnského symposia.

Z nezbytných organizačních důvodů Vás prosíme o potvrzení Vaši účasti do 28. března 2014 prostřednictvím přihlášky.

Pozvánka v pdf.