Joachim Gauck se pozdravil s předsedou SAG Danielem Hermanem

07.05.2014 14:19

Zdroj: http://www.bundespraesident.de/Prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck je od neděle 4. května na oficiální návštěvě České republiky. Jeho cesta není jen první oficiální státní návštěvou a také příležitostí setkat se s mnohými osobnostmi politického, hospodářského, kulturního a církevního života. Již v pondělí byl Gauck uvítán na pražském Vyšehradě proboštem kapituly a reprezentantem Ackermann-Gemeinde v Praze Mons. Antonem Ottem, kde se německý prezident v tamní bazilice sv. Petra a Pavla setkal se zástupci Ekumenické rady církví.

V úterý večer byla příležitost, aby se s prezidentem Gauckem pozdravil i předseda Sdružení Ackermann-Gemeinde Daniel Herman a jednatel německé Ackermann-Gemeinde Matthias Dörr. Poslední den státní návštěvy se Joachim Gauck setká Mons. Ottem, a to v rámci diskuse nad problematikou německých dějin, které se dále účastní řada dalších českých historiků a osobností.