Květiny pro Plzeň na závěr Bavorského týdne aneb prezentace SAG a AG v Plzni

21.04.2015 18:50
Sdružení Ackermann-Gemeinde a Ackermann-Gemeinde představí svoji činnost v rámci zakončení Bavorských dnů, a to v neděli, 26. dubna na Náměstí Republiky v Plzni.
Budeme se těšit na viděnou na stánku Ackermann-Gemeinde!
Květiny pro Plzeň je umělecko-kulturní slavnost v závěru Bavorských kulturních dnů 20.–26. 4. 2015, v západočeské metropoli, v Evropském hlavním městě kultury 2015 v Plzni budou hostovat renomovaní umělci, soubory, divadelní a kulturní projekty.

Hlavním bodem kulturních dnů je v neděli 26. dubna 2015 slavnost Květiny pro Plzeň. V srdci města bude Bavorsko zdravit své sousedy ve městě a Plzeňském kraji a děkovat za přeshraniční spolupráci.
  • Květinové pozdravy si získají srdce Plzeňanů
    10:00 – 11:00 hod.: cca 100 týmů žáků z partnerských škol z Plzně a Bavorska bude na rušných ulicích a prostranstvích, na autobusových a tramvajových zastávkách, u nákupních center po celém městě Plzni rozdávat kolemjdoucím květinové pozdravy (cca 6.000 tulipánů) a zvát je k návštěvě slavnosti Květiny pro Plzeň na plzeňském náměstí. Květinová akce je podporována Rotary Clubem Hornofalcký les.

• Drak z  Furthu
    Drak z Furthu přijede do Plzně na slavnost Květiny pro Plzeň. Fanny (tak zní jeho furtská mazlivá přezdívka) bude vedle květinového loga představovat jednu z největších atrakcí celé slavnosti. Drak bude po celý den v centru dění, roztáhne zde svá křídla, bude plivat oheň a pohybovat se se strašlivým řevem sem a tam.

Podrobný program v českém i německém jazyce: ZDE