Nově otevřené Bavorské zastoupení v Praze je místem setkávání

18.12.2014 10:07

Jen několik málo dní po slavnostním otevření zastoupení Svobodného státu Bavorska v České republice, se 17. prosince v jeho prostorách uskutečnilo setkání členů frakce CSU bavorského zemského parlamentu s PhDr. Janem Heinzlem, jednatelem Sdružení Ackermann-Gemeinde a P. Dr. Martinem Leitgöbem, duchovním rádcem Sdružení Ackermann-Gemeinde a duchovním Německy mluvící farnosti v Praze.
Ve více jak hodinovém rozhovoru se bavorští zástupci zajímali o působení Sdružení Ackermann-Gemeinde a její sesterské Ackermann-Gemeinde v Česku. Dále se probírala témata z oblasti kultury, hospodářství, sociální a religiozity i života církve.
V závěru setkání politici poděkovali za podnětné setkání. Reprezentant hostitele zastoupení Svobodného státu Bavorska pak projevil zájem o rozvoj spolupráce se Sdružením Ackermann-Gemeinde.