Ve dnech 24. - 26. 2. proběhla výroční konference SAG "Význam bezvýznamných"

07.03.2017 09:42

Česko-německá výroční konference Sdružení Ackermann-Gemeinde s názvem Význam bezvýznamných“ byla i v letošním roce organizována ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung.

Tématu člověk a oběť  se věnovala Prof. Dr. Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz. Mezi stěžejní témata referátu patřil návrat viny a to, zda je oběť pouze obětí nebo zároveň svědkem pravdy. Doc. PhDr. Tomáš Petráček osvětlil ve své přednášce Národ a církev ve 20 a 30 letech 20 stol celou historii česko-německého stýkání a potýkání. V rámci konference se uskutečnila vernisáž výstavy "Svědkové lidskosti - Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938-1945". Medailonky vybraných představil Phdr. Jan Stříbrný ve svém referátu. Výstava představuje osudy deseti lidí, kteří se z křesťanského přesvědčení postavili nacismu a zaplatili za to životem a je k vidění do konce března 2017 v Emauzském klášteře. Poté bude putovat po regionech České republiky. Nedělní dopoledne bylo věnováno konkrétním iniciativám a projektům. Byla oslovena témata problematiky menšin, Romů, uprchlíků a lidí, kteří žijí na okraji společnosti.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde