Výroční konference SAG na téma „Význam bezvýznamných“, 24.–26.2.2017

22.01.2017 12:02

Srdečně Vás zveme na tradiční výroční konferenci Sdružení Ackermann-Gemeinde, která se uskuteční ve dnech 24.–26.2.2017 v hotelu Iris Eden v pražských Vršovicích, tentokrát na téma „Význam bezvýznamných“

Na programu je řada přednášek a diskuzí, v jejichž rámci vystoupí mj. ministr kultury České republiky a předseda Sdružení Ackermann-Gemeinde Mgr. Daniel Herman, jednatel Ackermann-Gemeinde Matthias Dörr, Prof. Dr. Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz, Doc. PhDr. Tomáš Petráček, PhDr. Jan Stříbrný či Lukáš Houdek. Vrcholem konference pak bude vernisáž výstavy nazvané „Svědkové lidskosti – Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938–1945". Výstava představuje osudy deseti lidí, kteří se z křesťanského přesvědčení postavili nacismu a zaplatili za to životem. Po slavnostním zahájení bude výstava k vidění od pondělí 27.2.2017 do pátku 31.3. 2017 v Emauzském klášteře. Následně poputuje do dalších měst České republiky v rámci Česko-německého kulturního jara.

Mediálním partnerem konference a výstavy je Radio Praha.

Pozvánka na konferenci s přihláškou ke stažení.

Předběžný program.