Výstava Svědkové lidskosti v Ústí nad Labem

06.12.2017 14:52

Ve středu 18. října byla výstava Svědkové lidskosti zahájena v Muzeu města Ústí nad Labem a trvala do 19. listopadu. Do 2. listopadu byly v muzeu přístupné dvě jazykové verze výstavy. Výstavu byla navštěvována veřejností i školními skupinami v rámci programu Česko-německých kulturních dnů.

Vernisáž výstavy Svědkové lidskosti se konala dne 18.10. v 17 hodin v městském muzeu. Uvítací slovo měl Petr Koura (Collegium Bohemicum) německý velvyslanec Dr. Christoph Israng, zástupkyně ředitele muzea Eliška Wiesnerová a Martin Kastler (Hanns Seidel Stiftung, Ackermann-Gemeinde). Výstava a její kontext představila ředitelka Sdružení Ackermann-Gemiende Eva Engelhardt. Vernisáž byla také hudebně doprovázena. Následně měli návštěvníci možnost podívat se na výstavu a diskutovat o ní se sklenkou vína nebo vody.

Výstava v Ústí nad Labem byla součástí bohatého programu Česko-německých kulturních dnů 2017. 14. listopadu 2017 vedl komentovanou prohlídku výstavy Dr. Jan Stříbrný.

V Ústí nad Labem byla expozice vystavena v městském muzeu. Od 18. října do 19. listopadu došlo určeno široké veřejnosti a návštěvníkům programu České-německých kulturních dnů, jakož i školních skupin, které pozvaní muzeum. Do 2. listopadu byly v městském muzeu přístupné dvě jazykové verze výstavy.

Vernisáž výstavy Svědkové lidskosti se konala ve 18.10. v 17 hodin v městském muzeu. Uvítací okno byl Petr Koura (Collegium Bohemicum) německého velvyslance Dr. Christoph mluvený Israng, zástupce ředitele muzea, Eliška Wiesnerová a Martin Kastler (Hanns Seidel Foundation, Ackermann společenství). Výstava a její kontext představil generální ředitel komunity Sdružení Ackermann Eva Engelhardt. Vernisáž byla také hudebně doprovázena. Následně měli návštěvníci možnost podívat se na výstavu a diskutovat o ní se sklenkou vína nebo vody.
Na výstavě v Ústí nad Labem byla součástí bohatého programu v české-německé kulturní dny 2017, v němž je městské muzeum intenzivně zabývají.
14. listopadu 2017 komentovala prohlídku výstavy jeden z jejích autorů, Dr. Jan Stříbrný. Tato událost byla založena na zájmu muzea.