Co chystáme v dohledné době:

 

Naši drazí "Spirálané"! ;)

 

Doufáme, že jste si užili česko-německé    spirálovské podzimní setkání v České Třebové či v Brtnici, česko-německý silvestr v Brně nebo jerní setkání v klášteře benediktinek na Bílé Hoře v Praze.

 

A na co se dále můžete ještě těšit?

 

  • Volby do předsednictva SAG, podzim 2017

Milí Spirálané, 

jak někteří z Vás již vědí, budou se letos na podzim konat volby do předsednictva Spirály SAG. Rádi bych vás tímto vyzvali, abyste nad svou kandidaturou popřemýšleli. Jako členové předsednictva, které ve Spirále SAG čítá 5 - 7 lidí, budete mít následující dva roky možnost se aktivně podílet na činnosti našeho sdružení, plánovat a organizovat česko-německá setkání a poznávat řadu inspirativních mladých lidí nejen z Česka a Německa.

Pokud se pro kandidaturu rozhodnete, neváhejte a zašlete na e-mail pekarkova@ackermann-gemeinde.cz krátký medailonek, ve kterém představíte sebe a svou motivaci stát se členem předsednictva. Kandidáti budou představeni na valné hromadě Spirály SAG během týdne potitického vzdělávání v klášteře Niederaltaich (12. - 17. dubna 2017).

 

  • Týden politického vzdělávání v klášteře Niederaltaich 12.4 - 17.4. 2017
 
Mluvíme-li o evropské identitě či identitách, bývá tím míněna ta část identity člověka, který se považuje za Evropana. V současné době, v době Brexitu a vzrůstající oblíbenosti populistických stran v Evropě, se nabízí otázka, do jaké míry se lidé (ještě) identifikují s Evropou. Název „Kdo jsme a když ano, kolik?“ je aluzí na filosofické putování německého spisovatele Richarda Davida Prechta (v češtině pod názvem Kdo jsem?). Pokusíme se najít odpověďi na otázky: Jsme „Evropané“ nebo spíše státní občané, či jsme uvězněni přímo ve svých regionech? Je zde stále vůbec myšlenka sjednocené Evropy? Jak vnímat hranice Evropy? Kdo tam patří – existuje nějaká hranice, kolik lidí může být součástí Evropy? Při workshopech a přednáškách s našimi referenty se seznámíme s různými úhly pohledu. Dozvíme se také něco o rozvoji evropské identity v průběhu let až do současnosti. Už se těšíme na diskuze, které v průběhu setkání povedeme, na společnou oslavu velikonočních svátků a spoustu legrace. Těšíte se i vy? Neváhejte a přihlašte se. Z jazykové bariéry nemusíte mít strach, protože všechno bude tlumočeno.
 
Další informace zde. Přihlášky pošlete nejpozději do 24. března 2017, přihlašovat se můžete i online pod tímto odkazem

 


Pro ty, kdo chtějí být neustále v našem dění, doporučujeme navštívit nás také na facebooku:

www.facebook.com/pages/Spir%C3%A1la-Sdru%C5%BEen%C3%AD-Ackermann-Gemeinde/369839966421036

 

Mějte se moc fajn a bis bald! ;)

tým SPIRÁLA