Předsednictvo

Předsednictvo Spirály SAG je voleno na dva roky a je zodpovědné za její činnost a reprezentaci.

Současné předsednictvo bylo zvoleno v říjnu 2015. Jeho členky se představují:

Péťa Šuková (mluvčí)

Do Spirály jsem se dostala na konci října roku 2015 potom, co jsem prožila skvělý týden s Junge Aktion v Českých Budějovicích. Nadchla mě myšlenka budování vztahů mezi Němci, Čechy a Slováky, myslím, že se vzájemně máme čím obohacovat a inspirovat se. A také vnímám potřebu komunikovat mezi našimi národy za účelem poznat souvislosti našich kultur, společných dějin a potřebu porozumění, abychom se zbavovali všech mýtů a předsudků. Navíc je vše ještě podpořeno společnou modlitbou a úkolem Spirály je i vnášet do vztahů duchovní rozměr. Neboť pro mě žít znamená jednoduše žít vztahy, žít Boha, neboť On sám je vztah.

V současné době jsem studentkou třetího ročníku PedF UK, kde studuji jednooborové studium výtvarné výchovy se zaměřením na vzdělávání. Takže jsem ráda, že ve Spirále můžu uplatnit i něco ze své kreativity a podílet se na tvorbě setkání a vztahů. Jinak mou láskou je veškeré umění, tvorba, cestování a hlavně umění žít ;-)

 

 

 

Eliška Pekárková (zástupkyně mluvčí)

Členkou Spirály jsem se stala velmi brzy po jejím založení a od té doby se snažím přispívat k jejímu dalšímu fungování - ať už svou účastí na setkáních nebo přímo pomocí s jejich organizací. Členství v předsednictvu pro mě představuje možnost, jak já sama mohu přispět k budování přátelských česko-německých vztahů a budoucnosti Evropy. V současné době studuji sociální dějiny na FF UK a kromě Spirály SAG a historie jsou mou velkou vášní muzea, galerie, divadla, fotografování, běhání a dobrá káva. Pevně doufám, že budu v předsednictvu pro Spirálu přínosem a moc těším se na naše další setkání.

 

Kristýna Kopřivová

Co dělám… nějak se snažím o umění – studuji Operní režii na JAMU v Brně a zároveň ukončuji studium Hudební vědy ve Vídni (Musikwissenschaft).

Co mě baví…divadlo s mladými lidmi a dětmi, zpívání, hra na kytaru, mezinárodní setkání s přáteli, výlety, procházky, dobrodružství, hraní různých her a kouzlení v kuchyni! 

Spirálu jsem pomáhala zakládat, abychom měli partnerskou organizaci k Junge Aktion, kde se na báječných setkáních schází skvělí lidé a kde jsem nějakou dobu působila v předsednictvu a vedení.

Ve Spirále… ráda tlumočím, dělám (duchovní) programy, hraji na kytaru, vedu kreativní kroužky – třeba improvizované divadlo, poslouchám zajímavé přednášky, organizuji, vyrábím pozvánky, sbírám informace a další skvělé věci…

Nejradši se ale scházím se všemi, se kterými jsem při setkáních Spirály a JA zažila a stále zažívám spoustu nádherných zážitků!

Už se zase těším na další setkání, takže bis bald! 

 

 

Amálie Kostřížová

 

Ahoj všem! Jsem Amálie Kostřížová, je mi 23 let a pocházím z Prahy. V česko-německých vztazích se angažuji již řadu let a jsem moc ráda, že se i na české půdě vyskytla organizace, která sdružuje Čechy, kteří se o česko-německé vztahy zajímají a chtějí se na nich aktivně podílet. Spirála podporuje všechny, kteří mají zájem se aktivně podílet právě na těchto česko-německých vztazích, a dává jim příležitost poznat jazyk, kulturu, ale i mezinárodní prostředí, které je v této době tak moc důležité. Členství ve Spirále mě právě dává příležitost rozšířit a poznat evropskou identitu, možnost se učit stále něčemu novému a přátelství, které na česko-německé půdě v rámci jednotlivých událostí Spirály a Junge Aktion vzniká. Tak snad brzy na viděnou!


Katka Břendová

Jmenuju se Katka Břendová a je mi 16 let. Pocházím z Plzně, kam taky chodím na gympl. Momentálně žiju v Německém Wernbergu, kde navštěvuji gymnázium v Nabburgu. Mám ráda hudbu, učení se cizích jazyků, knížky a kafe.  

Ke Spirále jsem se dostala před více než rokem, když jsem byla poprvé na setkání Junge Aktion, tedy na Silvestru 2014/15. Vzala mě tam kamarádka a mě to tak chytlo, že od té doby jsem byla snad na všech setkáních. Ale potom už mi přestalo stačit jenom jezdit na setkání, a tak jsem se rozhodla, že budu kandidovat do předsednictva, abych mohla tuhle skvělou organizaci podporovat a propagovat ještě víc. A o velikonocích budu poprvé v týmu, tak mi držte palce, díky!

 

 

Maruška Sedlinská