Nové dobrovolnice u Spirály a Junge Aktion

09.09.2022

Nová dobrovolnice u JA

Ahoj!

Jmenuji se Anna Císlerová a od září jsem dobrovolnicí pro Junge Aktion.

Pocházím z vesničky jen málo vzdálené od česko-bavorské hranice, z oblasti Domažlicka. Toto prostředí na pomezí mezi Českem a Německem přispělo také k tomu, že jsem v Praze vystudovala český a německý jazyk. Poslední tři roky jsem oba jazyky vyučovala na gymnáziu v Říčanech.

Interkulturní prostředí, společná setkávání a hlední cest, které mají hlubší smysl a pomáhají kladně utvářet budoucnost - to jsou některé z věcí, na které se v tomto roce u Junge Aktion těším.

Nová dobrovolnice u Spirály

Milí čtenáři,
jmenuji se Carla Tudman, je mi 18 let a v letech 2022 až 2023 budu vykonávat dobrovolnickou službu ESC ve Spirále, mládežnické organizaci SAG v Praze. Pocházím z Besigheimu, malého města nedaleko Stuttgartu v Německu, kde jsem letos také odmaturovala. Už dlouho jsem chtěla odjet na rok do zahraničí, než začnu studovat, a tak jsem narazila na SAG. S českou kulturou jsem se poprvé setkala prostřednictvím svého otce, který před několika lety v Česku pracoval. Přesto toho o této zemi stále moc nevím. Díky dobrovolnické službě ve Spirále a pobytu v Praze bych to ráda změnila - lépe poznala českou kulturu a obyvatele. Ráda bych také svým dílem podpořila mezikulturní výměnu mezi Českou republikou a Německem, protože si myslím, že je to velmi důležité pro budoucnost Evropy. Těším se, že budu podílet na aktivitách Spirály a získám mnoho zajímavých zkušeností.