ASF hledá dobrovolníky do Německa!

07.12.2016 13:13

Do 31.01.2017 se můžeš přihlásit jako dobrovolník do projektů pracujících s historií, lidmi s postižením, uprchlíky nebo mládeží. NEVÁHEJ! Čeká tě dobrodružný rok a zkušenost k nezaplacení. Více najdeš na https://www.asfev.de/de/friedensdienste/freiwilligendienst/partnerlaender/deutschland/.

ASF (Aktion Sühnezeichen Friedensdienste) vyšle každý rok 150 německých dobrovolníků do 13 zemí světa. Mladé lidi ke službě smíření do zemí, které nacistické Německo okupovalo a ničilo. Jednou z těchto zemí je i Česká republika.

Nacházíme se v době, kdy víme, že i obyvatelé naší země se podíleli na nespravedlnosti a násilí nacistického režimu či pomstě za ně a také, že tehdy pronásledované a diskriminované skupiny jako židovská komunita, lidé s postižením, homosexuální komunita, romská komunita či uprchlíci zápasí s předsudky či diskriminací i nadále.

ASF proto již 10 let nabízí možnost dobrovolné služby smíření v Německu zájemcům z České republiky. Budeš součástí mezinárodní skupiny, která se nebojí diskutovat o minulosti i aktuálních politických a společenských tématech při společných seminářích. Ale hlavně budeš mít možnost se hodně naučit a vyzkouše si, co zvládneš v jednom z našich projektů, jejichž přehled najdeš zde: https://www.asf-ev.de/friedensdienste/partnerlaender/deutschland/projekte-in-deutschland/.

Co budeš potřebovat:

Ø  Být plnoletý/plnoletá

Ø  Mít k dispozici celý rok (od 1. září do 31. srpna)

Ø  Mít zájem o historii, politiku, sociální témata

Ø  Mít chuť být součástí mezinárodní skupiny z východní, střední i západní Evropy, Izraele a USA

Ø  Umět slušně německy

Ø  Počítat s finančním podílem (pokud by měl být překážkou, je možné se domluvit)

Ø  Vyplnit přihlášku do 31. 1.

(https://www.asf-ev.de/friedensdienste/bewerbung-aus-anderen-laendern/voraussetzungen/)

Co nabízíme:

Ø  Ojedinělý dobrovolnický program s jednou z nejprestižnějších organizací v Německu

Ø  Velmi kvalitní pedagogický program

Ø  Kompletní servis při zajišťování všech formálních záležitostí

Ø  Celoroční doprovázení koordinátorkou ASF

Ø  Plné hrazení všech nákladů roční služby (ubytování, kapesné, stravné, jízdné, pojištění, pedagogický program) v celkové výši 18 000 €, na kterém se ty podílíš solidárním příspěvkem 650 €

 

Ještě váháš? NEVÁHEJ a ozvi se na tschechien@asf-ev.de nebo 222 510 145!