Putování po svatojakubské stezce, přidejte se k nám!!!

09.03.2014 00:00

V termínu 28. května až 1. června 2014 se v Řezně uskuteční Katolické dny s mottem „Stavět mosty s Kristem“. Vydají se na ně tisíce německých křesťanů. Pozváni jsou i čeští křesťané, především věřící z plzeňské a pražské diecéze.
Na základě motta „Stavět mosty s Kristem“ se na pozvání Katolického vzdělávacího díla pro dospělé z Chamu začátkem října poprvé vydala skupina českých a německých poutníků na společné třídenní putování po české svatojakubské cestě z Prahy do Rožmitálu pod Třemšínem. Toto vydařené putování bude mít své pokračování ve dnech před Katolickými dny, v termínu 2. – 4. května 2014.
Cestu zahájíme v malém českém městě Plánice (okres Klatovy), které se nachází zhruba 40 kilometrů od česko-německých hranic. Společně poputujeme přes Klatovy a Kdyni až do bavorského mariánského poutního místa Neukirchen beim Heiligen Blut. Cestu proložíme zastávkami s krátkými duchovními impulzy a zajímavými informacemi o okolních pamětihodnostech v obou jazycích. Při společném putování budeme mít možnost hovořit o mnohých tématech společných Čechům i Němcům.
Skupina bude mít možnost se poté opět setkat v Řezně na Katolických dnech v sobotu 31. května.

 

Pozvánka s přihláškou v doc.