Výroční konference Sdružení Ackermann-Gemeinde, 8.-10. 2. 2019

18.12.2018 19:08

Vážené dámy a pánové, milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na naši tradiční česko-německou konferenci, která se bude konat od 8. do 10. února 2019 v Praze, tentokrát na téma "Vize a výzvy 1989-2019"

Rok 2019 je nejen pro Sdružení Ackermann-Gemeinde rokem jubilejním. V tomto roce si připomínáme 30 let od Sametové revoluce a počátek nové éry v českých, resp. československých dějinách. Jaká jsme měli na počátku nově vznikající demokracie očekávání? Jak se nám je podařilo naplnit, co stojí před námi a jak bude vypadat dalších 30 let v České republice a v Evropě vůbec? Nad těmito otázkami se budou v rámci konference Sdružení Ackermann-Gemeinde zamýšlet odborníci jako německá politička Barbara Krause, filozof Jan Sokol, politik Petr Pithart, historik Miroslav Kunštát a mnoho dalších.
Pro Sdružení Ackermann-Gemeinde bude tento rok dvojnásobným výročím, neboť slaví 20 let od svého vzniku. V rámci konference tak zveme všechny účastníky na oslavu tohoto 20letého jubilea do Břevnovského kláštera, kde nás čeká pestrý program v podobě diskuze, ohlédnutím se za 20 lety SAG a mnoho dalšího.

Těšíme se na Vás!

Přihlášku naleznete zde nebo na našich stránkách jako online formulář.

Pozvánka.