Zahájení výstavy dne 28. května 2018 v Bruntále

26.07.2018 14:44

Dne 28. 5. 2018 se uskutečnila vernisáž k výstavě Svědkové lidskosti s podtitulem Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 – 1945.

Výstavu zahájili pán Petr Rys, starosta Bruntálu, paní Ladislava Svobodová, farářka CČH, paní Eva Engelhardt, jednatelka Sdružení Ackermann-Gemeinde a pán Pavel Rapušák, předseda KzsB.

Výstava představuje deset životních příběhů deseti osob z křesťanského prostředí, kteřé se během druhé světové války nebáli postavit nacismu a byla v Bruntále v kostele Církve československé husitské od 29. května do 25. června 2018.

Vznik výstavy podpořily tyto organizace: Arcibiskupství pražské, Česká biskupská konference, Svaz německých diecézí. Výstava se v městě Bruntál konála ve spolupráci s Klubem pro starý Bruntál a s městem Bruntál.