Volby do předsednictva

11.-13.2.2022

Po třech letech se opět konají volby do předsednictva Spirály. V abecedním pořadí zde  najdete krátké medailonky všech našich kandidátů/kandidátek

  • samotné hlasování proběhne v termínu od 11.-13.2.2022 online formou, zde na webu
  • do předsednictva se volí až 7 členů
  • volební právo má každý člen Spirály
  • Výsledky budou zveřejněny na webu a sociálních sítích.


Naši kandidáti/tky

Jakub Jančík

Jsem 22-letý student Vysoké školy chemicko-technologické v Praze již druhým rokem. Ale pocházím z malebného městečka z pod Krušných hor, které nese krásné jméno Kadaň. Odsud jsem se vydal před 3 roky na dobrovolnický rok do Mnichova, a tak jsem přišel do kontaktu s JA a Spirálou. Od té doby se rád účastním setkání, která jsou pořádána v průběhu roku a pokud to covid dovolí.

Mluvím celkem dobře anglicky i německy, a tak pro mě komunikace, zvláště po zkušenostech s Mnichovem, není žádný problém. Mezi mé koníčky patří sport, obzvlášť fotbal. Rád sleduju celospolečenské dění a mám zálibu v astronomii a moderní fyzice. Radši dodám, že jsem členem MS ODS Kadaň. 

Vojtěch Krusberský

Zdravím všechny, jsem Vojta, mnozí z vás mě určitě už znají z nějaké akce. Pocházím z Frýdku-Místku, což je furt tak trochu slyšet v tym mojim přizvuku, ale už přes 8 let žiju v Brně, kde jsem vychodil gymnázium a aktuálně studuju třetím rokem chemii na VUT. Mám rád němčinu, ping-pong, frisbee, hory, hru na klarinet, občas si i rád přečtu knížku nebo se podívám na film.

Od Velikonoc 2018, které byly mou první akcí, se mi postupem času ve Spirále/JA líbilo čím dál tím víc. Postupně jsem se začal taky zapojovat, hlavně jsem pomáhal a dosud pomáhám s tlumočením některých bodů programu nebo přípravou Statios. Na letním setkání v Landshutu jsem si pak odbyl svoji premiéru v roli člena týmu. I to byla důležitá zkušenost, kdy jsem poznal, jak vypadá akce z té druhé perspektivy, kolik energie a práce za takovým setkáním stojí.

Na JA je podle mě nejlepší kontakt s mými vrstevníky z Česka, Německa i Slovenska, je super potkávat staré známé, ale taky na každém setkání poznat skvělé nové lidi. Vítám taky možnost poznávat nová místa, procvičovat si němčinu a spíše společensko-politicky zaměřený program jako alternativu k chemii, kterou se zabývám obvykle. Líbí se mi i to, že všechno je organizováno "od mladých pro mladé", že mezi námi je dost aktivních lidí, kteří jsou ochotni převzít iniciativu.

Možnost kandidovat do předsednictva beru jako další logický krok, rád bych se spolupodílel na směřování Spirály. Pomoci mně může dobrá znalost němčiny i zkušenosti s dobrovolnictvím ze salesiánského střediska, některé prvky tamního stylu práce s dětmi a mladými lidmi jsou podle mě přenositelné i jinam, například právě k nám do Spirály. 

Anežka Procházková

Ahoj všichni!

Tak to jsem já - Anežka Procházková. Je mi 19 let. Pocházím z Prahy, kde i momentálně bydlím a studuji ČVUT FSv stavební.

Většina z vás mě už zná, ale pro ty, kteří ještě váhají, komu dají svůj hlas, se ráda představím.

O Junge Aktion jsem se dozvěděla, už před lety a vzhledem k tomu, kolik mi je, si říkáte, že to tak dávno zas nebylo nebo jsem musela být ještě malé dítě, a opravdu tomu tak je. Začala jsem s účastí na dětském česko-německém táboře Plasto Fantasto před deseti lety a od té doby jsem moc ráda v této společnosti mezi tolika skvělými lidmi. Proto jsem se rozhodla, po skončení letních táborů pokračovat dál, a v tom se mi nabídla Spirála, která je mou součástí od patnácti let, kdy jsem byla okouzlena akcemi, které pro nás pořádá. A rozhodla jsem se v sedmnácti letech stát členem předsednictva a být součástí týmu, který to organizuje. Měla jsem možnost vám připravit spoustu společných setkání. A podílet se na rozvoji česko-německých vztahů. V posledním roce to nebylo lehké pro nikoho a i v tomto období tu byla spirála pro nás a měli jsme možnost se se všemi vidět přes zoom a udržovat kontakt mezi sebou a zůstat díky tomu aktivní.

Z tohoto důvodu bych chtěla znovu kandidovat do předsednictva a být tu opět pro vás a plánovat pro vás setkání a různé akce s nejzajímavějšími tématy ať k tomu jsou jakékoliv podmínky. Ráda bych přispěla k rozvoji Spirály a byla součástí týmu, který jí k tomu pomůže aktivním přístupem a novými nápady.

Děkuji za vaše hlasy a těším se na vás na dalších akcích!

Vaše Anežka

Jan Salomon

Ahoj Spirálo,

jmenuji se Honza, je mi 21 let a pocházím z bavorského Chamu. Nyní studuji v Česku na Palackého Universitě v Olomouci třetím rokem chemii. Vyrůstal jsem v česko-německém prostředí, protože mám rodiče z Německa a Česka. Na akce Ackermann-Gemeinde jezdím od svých dvanácti let, k Junge Aktion a Spirále jsem se přidal v sedmnácti a od té doby jsem se zúčastnil snad každé akce, kterou Spirála organizovala. Setkání byla vždy zajímavá a poučná, ale také zábava s kamarády byla fajn. V létě 2021 jsem byl poprvé v týmu Sommerwoche v Praze a spoluorganizování tohoto setkání mě tak bavilo, že bych svými schopnosti rád přispěl i při podobných akcích v příštích dvou letech.

Kromě nadšení přináším svou dvojjazyčnost, pokud bude třeba, budu rád tlumočit nebo překládat, a především svůj zájem o česko-německé vztahy, které se staly mou srdeční záležitostí.

Těším se na všechny z vás a na příští roky s vámi

Váš Honza 

Josef Zelinka

Ahoj,

jmenuji se Pepa Zelinka a je mi 22 let. Se Spirálou jsem se poprvé lépe do kontaktu dostal na jaře roku 2017. Hned mi učarovala příjemná atmosféra sdružení, které se nebojí si klást a probírat složité otázky. Nyní bych rád pomohl v předsednictvu Spirály, aby mohlo mít i mnoho dalších lidí podobné příjemné zážitky se sdružením jako já. Spirále můžu nabídnout pečlivost, otevřenost a snad i trochu technického ducha. Už se těším na jakékoliv další setkání a předem děkuji za podporu

Váš Pepa. 

Klára Zelinková

Ahoj všichni!

Jmenuji se Klára Zelinková, je mi 20 let, pocházím z Prahy a momentálně studuji na univerzitě v Řeznu. Ráda bych se znovu ucházela o post v předsednictvu. Ve Spirále se pohybuji od té doby, co je to možné. Již v 15 letech jsem jela na svá první setkání. Od té doby jsem jejich pravidelným účastníkem. Baví mě potkávat nově příchozí, ale také setkávat se se ostatními, kteří na setkání jezdí již pravidelněji. Ráda přicházím do kontaktu s německým jazykem, proto jsem si také vybrala studium v Bavorsku.

Proč bych měla být zrovna já Spirále přínosem? Jelikož ve Spirále pohybuji už delší dobu, snažím se být jejím aktivním členem. Což podle mě znamená, že se podílím na organizaci setkání - v létě jsem byla jako vedoucí na Plastu, v zimě jsem pomáhala s přípravou online setkání. Moc mě to baví a chtěla bych se tomu věnovat i nadále. Celkově se zajímám o česko-německé prostředí. Spirálu už dobře znám, vím, jak funguje, a proto bych se ráda dál podílela na aktivitě předsednictva, tak, aby Spirála mohla dál růst a správným směrem se vyvíjet.

Předem Vám všem děkuji za podporu a těším se na další brzké setkání.

Vaše Klárka