Sem vložte podnadpis

EVROPSKÁ DOBROVOLNÁ SLUŽBA


Jak to funguje? Spirála a její partnerská organizace Junge Aktion mají 2 dobrovolníky. Jednoho z ČR v Mnichově a jednoho ze SRN v Praze. Dobrovolníci připravují společně s naší koordinátorkou a předsednictvem různé akce, starají se o webové stránky, o sociální sítě a mnoho dalšího. Za to pak dostanou proplacené ubytování, stravu, kapesné, možnost absolvování jazykového kurzu a zajímavou a dynamickou práci v mezinárodním prostředí.

Vypsání dobrovolné služby na rok 2022/2023

JUNGE AKTION DER ACKERMANN-GEMEINDE


Přidej se k nám a zažij rok v Mnichově, nauč se pořádně německy, poznej spousty nových zajímavých lidí, zapoj se do diskusích o evropských tematikách a poznej spousty měst a míst ve střední Evropě! 

více informací o EVS najdeš v přiloženém letáčku

Emilie Adler ESC 2021-2022

Veronika Veličkova EVS 2021-2022

Našimi aktuálními dobrovolnicemi jsou Verča v Mnichově a Emilie v Praze. Zajímá vás jak se holky mají a jak tráví dobrovolnický rok? Napište jim. Moc rády vám zodpoví všechny otázky. 

Emilie- esc@ackermann-gemeinde.czRobin Stengel ESC 2020-2021

Robin je dobrovolníkem ve Spirále SAG od září 2020.  Pochází z Altdorfu u Norimberku (Bavorsko). Než se přidal k nám v SAG, studoval a složil maturitu. V Čechách nikdy pořádně nebyl, ale Itálii, Španělsko, Rakousko nebo Francii má procestované důkladně.

Ve svém novém působišti se těší na to, až bude moct poznat nové zajímavé lidi, kulturu a získá nové praktické zkušenosti. To si přeje i od svého dobrovolnického roku v České republice.

Viel Spaß, lieber Robin!

Clara Gordzielik ESC 2020-2021

Clara je od září 2020 novou dobrovolnicí ESC v kanceláři SAG v Praze. Její hlavní činností je příprava německo-české konference a dalších projektů komunity Sdružení Ackermann-Gemeinde. Chtěli byste se o dobrovolném roce dozvědět více? Jaké jsou přesné povinnosti dobrovolníka? Co se Clara za rok v Praze naučí a jaké zkušenosti bude mít s češtinou? Napište na spirala@ackermann-gemeinde.cz a dozvíte se více o roce v Praze!


Anna Nouri ESC 2019-2020

Anna Nouri je dobrovolnicí od září roku 2019 do srpna 2020 v pražské centrále SAG, kde je její hlavní činností příprava jednotlivých mezinárodních akcí a aktivit pro mládež ve věku 8-26 let.
Chcete se dozvědět o dobrovolném roce ještě víc? Jaké jsou konkrétní úkoly dobrovolníka? Co se během roku v Praze naučí a jaké jsou její zkušenosti s českým jazykem? 
Všechny příspěvky naleznete na těchto stránkách, Anna vás během celého roku bude informovat o jejích zkušenostech, zážitcích a možnostech, které díky programu ESC má.