Novinky

Naše sesterská organizace Ackermann-Gemeinde vás srdečně zve na česko-německé setkání s názvem "Překračování hranic - důsledky rozdělení Německa před 75 lety: Dvě země, SRN a NDR, s odlišnou ideologií a jejich vztah k sousední ČSR/ČSSR", jež se odehraje 28. - 30. 6 ve Schmochtitzu.

Robotika v lékařství, samořiditelná auta a psaní zpráv prostřednictvím ovladatelných kontaktních čoček? Bude takhle vypadat naše budoucnost a čeho všeho je umělá inteligence schopná? Právě tato témata budeme letos zkoumat během letního týdne, který se bude konat v Regensburgu pod názvem "Umělá inteligence - prokletí, nebo požehnání?"

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční za měsíc. Možnost volit budete mít od 6. června do 9. června. My ve Sdružení Ackermann-Gemeinde a Ackermann-Gemeinde považujeme tyto volby za velmi důležité, a proto jsme s Ackermann-Gemeinde zahájili volební kampaň "JduKVolbám", abychom motivovali co nejvíce našich občanů.

Již několik let úspěšně probíhá vzdělávací projekt Sdružení Ackermann-Gemeinde, v rámci nějž dva rodilí mluvčí chodí do českých škol a vedou výuku němčiny na nejrůznější témata. Učitelé si mohou předem vybrat, které téma je pro třídu zajímavé a na jaké jazykové úrovni bude výuka vedena.

Od září 2024 nabízí Junge Aktion v centrále Ackermann-Gemeinde v Mnichově opět možnost pro mladého člověka z České nebo Slovenské republiky vykonávat po dobu 12 měsíců dobrovolnou službu v rámci Evropského sboru solidarity.

Jste učitel/ka německého jazyka? Chtěli byste vyrazit na vícedenní výlet na Katholikentag v Erfurtu? Chtěli byste diskutovat o výzvách výuky němčiny, nacházet na ony výzvy řešení a navázat kontakt s dalšími učiteli?

CK Křížek letos pořádá výjezd na Česko-německé setkání v Rohru, v rámci nějž nabízí dopravu, ubytování a doprovodný kulturně-historický program pod vedením Dr. theol. Petra Křížka a Mgr. Radky Ranochové Ph.D.