Novinky

Od 31.07. do 05.08. 2020 se sešla skupina česko-německé mládeže Spirály Sdružení Ackermann-Gemeinde nedaleko Plzně s cílem prolomit jazykové a kulturní bariéry a strávit spolu letní čas po tak dlouhé pauze způsobené koronavirovou situací, která otřásla celým světem.

Srdečně vás zveme na Dny české a německé kultury, které se konají od 01.10. do 18.10 2020 v Ústí nad Labem a v německém partnerském městě v Drážďanech.

Konec léta znamená pro naši kancelář velké změny - rozloučili jsme se s naším office managerem Ladislavem Benešem a s našimi dobrovolníky - Annou Nouri a Tobiasem Richterem. Děkujeme za jejich činnost a spolupráci během celého roku! Jednotlivé rozhovory vám představíme v našem spolkovém časopisu - Informačním listu.

Dne 12.08. 2020 se naše jednatelka Amálie Kostřížová a P. Anton Otte rozloučili za celé Sdružení s P. Martin Leitgöb. P. Leitgöb administroval od roku 2021 Deutschsprachige Katholische Pfarrei Prag a v letech 2014-2019 působil jako náš duchovní rádce. Od září 2020 nastupuje na nový sbor v Německu, bude spravovat Schönenbergkirche u Ellwangen,...

V roce 75. výročí konce II. světové války si připomínáme památku všech obětí tohoto zbytečného konfliktu. Znovu a znovu se do našich myslí vracejí jména vojáků padlých na světových bojištích, jména obětí věznic a koncentračních táborů, jména utýraných v táborech nucených prací a jména civilních osob, které se staly náhodnými oběťmi nacistického...