Od září přijmeme praktikanta*ku! Pokud máš chuť pracovat v mladém česko-německém týmu a rád*a plánuješ projekty, nabídka je právě pro Tebe.

Noc kostelů

14.06.2022

Minulý pátek se v České republice již po čtrnácté konala Noc kostelů. Praha nebyla výjimkou a celkem 155 kostelů ve městě otevřelo své dveře zájemcům. Kromě bohoslužebných míst si mohli prohlédnout i místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti, jako jsou věže, sakristie nebo farní zahrady. Všichni zvědavci tak mohli nahlédnout i do zákulisí....

V úterý 31. 5. zasedalo předsednictvo SAG! Mimo to, že jsme projednávali naše proběhnuvší i budoucí projekty, jsme přáli vše dobré našemu předsedovi Mons. Pintířovi ke kulatým narozeninám.

SAG si pro Vás připravilo dvojici rozhovorů o současné situaci na Ukrajině. Naše pozváni přijala prof. Ivana Noble PhD., vedoucí Ekumenického institutu Evangelické teologické fakulty UK. Paní profesorka mluvila nejen o současné tekuté společnosti a touze lídrů po moci, ale i o tom, jak důležité je vytrvat v pomoci a vyhnout se rezignovanosti.

Katolické dny ve Stuttgartu jsou v plném proudu! Program je opravdu nabitý, každý si zde přijde na své. Po centru města je rozmístěno mnoho stánků a stále se konají různé akce - od společných modliteb přes pódiové diskuze, koncerty, až po dokumentární filmy. Možností k setkání a dialogu je tu opravdu nespočet. Abychom Vám lépe přiblížili zdejší...

SAG si pro Vás připravilo dvojici rozhovorů o současné situaci na Ukrajině. Naše pozváni přijal PhDr. Jan Stříbrný z České křesťanské akademie, který nás uvedl do historického kontextu a podělil se o jeho vnímání celého konfliktu. Bavili jsme se o mentalitě Rusů i o tom, zdali je v Rusku náboženská svoboda.

Během naší česko-německé konference jsme měli možnost natočit několik krátkých rozhovorů. Poslechněte si, co odpověděl Daniel Herman na otázku, jak pandemie změnila vnímání hranci.

Zajímá Tě Česko, jeho kultura i jazyk a bavilo by Tě se podílet na organizaci řady události? Je Tvoje rodná řeč němčina? Pak pro Tebe máme skvělou příležitost stát se členem našeho týmu! Sdružení Ackermann-Gemeinde přijme dobrovolníka v rámci programu Evropského sboru solidarity.

Téměř 30 mladistvých z různých koutů Německa i České republiky se o víkendu 11. března sešlo ve vzdělávacím centru ve Waldmünchenu, kde si mohli nejen vyměnit názory, ale i trénovat kreativní vystupování na téma "občanská odvaha" na videosemináři, který uspořádalo koordinační centrum Tandem a česko-německý portál pro mládež ahoj.info.