Novinky

Poprvé v tomto školním roce jsme se vydaly do Písku na Základní školu Edvarda Beneše, abychom odučily tři hodiny Edukace.

JduKVolbám

21.03.2024

Pro nás, Sdružení Ackermann-Gemeinde, společně s naší sesterskou organizací Ackermann-Gemeinde byla evropská integrace vždy mimořádnou záležitostí - nejúspěšnějším mírovým projektem v dějinách! Evropské volby v letošním roce jsou pro nás proto důležité.

Již příští týden začínají politické vzdělávací dny Junge Aktion, mládežnického sdružení Ackermann Gemeinde.
I letos nás čeká pestrý program s řadou různých přednášejících, diskusemi a vícedenními simulacemi. Navíc společně oslavíme Velikonoce a poslední večer se uskuteční velká závěrečná oslava!
Pokud máte zájem se zúčastnit, přihlaste se již NYNÍ do...

Divadelní síť Čojč letos opět boří jazykové hradby mezi Čechy a Němci. Tentokrát oznámeným divadelním projektem KUMŠpuls, jenž se bude utvářet 25. - 30. 04. 2024 na české straně v Malovicích a 17. - 26. 05. 2024 ve Frauenau na německé.

Dovolujeme si Vás pozvat na policko-literární seminář tematizující odkaz německy píšících banátských autorů. Seminář se koná 05. 04. — 07. 04. 2024 v Bad Kissingen a je určen všem, kteří mají chuť se začíst, diskutovat a něco nového se dozvědět.

Srdečně vás zveme na Mezinárodní setkání mládeže Taizé, které se letos uskuteční v Praze. Ekumenický program je určen zájemcům z řad mladých lidí z nejrůznějších zemí.

Náš projekt Edukace pro české školy běží již několik let. Cílem tohoto projektu je motivovat žáky k výuce němčiny prostřednictvím interaktivních her a lekcí s rodilými mluvčími.