Blog: Lední hokej, výlety a nahrávací studio

09.03.2023

S jedenáctičlennou skupinou jsme se v úterý večer sešli před 02 Arénou v Praze 9, abychom společně sledovali hokejový zápas mezi Spartou a Olomoucí. Pro většinu z nás to byl první hokejový zápas a naše znalosti pravidel a postupů byly velmi omezené. Přesto jsme byli všichni silně motivovaní a připravení fandit Spartě. O náš sektor jsme se dělili s velmi motivovanými olomouckými ultra fanoušky, kteří se s každým olomouckým gólem rozjížděli víc a víc, což nás velmi bavilo. Bohužel i přes naše fandění Sparta tento večerní zápas s Olomoucí prohrála 2:1, ale i tak bylo velmi zajímavé vidět hokejový zápas naživo a určitě se na stadion vydáme znovu - třeba příště Sparta vyhraje.

Druhý den jsme museli brzy vstávat, abychom stihli autobus do Liberce. V rámci projektu Edukace vedeme interaktivní hodiny němčiny na různých školách. Ve středu jsme se za tímto účelem vydali do Liberce. Po výuce jsme měli také možnost prohlédnout si město. Další den začal dalším výletem autobusem, tentokrát do Hradce Králové. Tam jsme také vedli výuku němčiny a poté jsme si prohlédli centrum města. Bylo velmi zajímavé navštívit další části České republiky, zejména Hradec Králové s jeho malebným starým městem.

Další týden pro nás začal zcela novými zážitky. Společně s praktikantkou SAG Helenou jsme se vydali do Průhonic, abychom ve zvukovém studiu natočili nahrávku pro německou učebnici pro slovenské žáky. Pro nás to bylo poprvé, co jsme byli v nahrávacím studiu pracovat za mikrofonem. Průhonice jsou obec za Prahou, známá především svými bohatými obyvateli. Stojí zde také vila bývalého českého premiéra Andreje Babiše, který je zřejmě sousedem zvukaře, jenž vlastní nahrávací studio, kde jsme zvukové nahrávky vytvářeli. V každém případě bylo velmi zajímavou zkušeností postavit se k mikrofonu a z výsledku jsme nadšeni.

Alina