Letní setkání Junge Aktion

23.08.2023

Letní setkání se konalo od 2. do 6. srpna 2023 ve Waldmünchenu na téma "Společně proti rezignaci – všichni vidí budoucnost černě, my ji však vidíme růžově".

V rámci tématu jsme se zabývali především tématem "zvládání krizí". Ve čtvrtek byla naší první přednášející Tereza Homolková z Bavorského červeného kříže, která nám poutavě vyprávěla o tom, jak BRK společně s českými kolegy ošetřuje mimořádné události a zachraňuje životy v příhraniční oblasti Bavorska a České republiky. Odpoledne jsme se vydali na krátkou procházku k jezeru Perlsee, kde se měl konat další bod našeho programu. V lese jsme se všichni zúčastnili teambuildingového workshopu, kde jsme se navzájem lépe poznali a oťukali.

Celkově jsme strávili spoustu času v přírodě. Kromě teambuildingového workshopu jsme se v pátek vydali na túru na horu Čerchov, kde nás provedl odborník Karl Reitmeier. Karl Reitmeier nám během výletu vyprávěl nejrůznější zajímavé a osobní anekdoty o různých místech na Čerchově.

Během dopoledního statiosu si noví účastníci oblíbili zejména známou banánovou píseň "Haleluja šabalababam". Součástí našeho programu byly také tvůrčí dílny, kde si účastníci mohli vybrat mezi tiskem na linoleum, fotografováním, přípravou na bohoslužbu a malováním svíček.

Vrcholem letního setknání byl samozřejmě česko-německý piknik Ackermann-Gemeinde a SAG, který se konal 5. srpna v Domažlicích. V sobotu ráno jsme vyrazili z Waldmünchenu, abychom tam byli včas na bohoslužbu. Mohli jsme se přispět k bohoslužbě se čtením, přímluvami a ministranty. Poté padl rekord v nejdelší česko-německý piknikový stůl. I přes déšť se piknik vydařil a jsme rádi, že jsme se ho zúčastnili.

Poslední večer byl na programu bod, který se v historii Junge Aktion ještě nikdy neuskutečnil... Krimi večeře! A nejen tak ledajaká kriminální večeře, ale německo-česká! Pro všechny, kteří nevědí, co je to krimi večeře, uvádíme, že krimi večeře je společenská hra, při které se řeší kriminální případ. Obvykle je zavražděna fiktivní oběť a hráči se vžijí do rolí osob, které se na zločinu podílely. Jejich úkolem je pak najít pachatele. Tématem naší večeře byl "třídní sraz". Večer jsme společně strávili v inscenované italské restauraci, kde byl nakonec zavražděn ředitel školy. Zejména díky kostýmům byl večer velmi zábavný, a i když se nám nepodařilo najít vraha, užili jsme si spoustu legrace.

Celkově vzato, vzhledem k povětrnostním podmínkám nebylo letní setkání úplně letní, ale přesto to byl příjemně strávený čas. S nově nabytými zážitky a nově navázanými přátelstvími jsme se v neděli po rozjímání a loučení všichni vydali zpět domů. Už teď se těšíme na příští rok, kdy bude opět čas na výuku češtiny a němčiny na Letní škole Spirály!