26. Prager Theaterfestival deutscher Sprache

23.11.2021

Pražský divadelní festival německého jazyka nabízí "ty nejzajímavější počiny německojazyčného divadla - na jevištích pražských scén budou hostovat divadla z Hannoveru, Hamburku, Kolína nad Rýnem, Vídně či Berlína. Součástí přehlídky bude i česká inscenace původně německojazyčného textu, za niž festival každoročně uděluje ve spolupráci s Divadelními novinami Cenu Josefa Balvína. Chybět nebude bohatý doprovodný program - výstava grafického designu spjatého s festivalem, živé i online diskuse se zahraničními divadelníky, česko-německý kabaret či autorská čtení." - PDFNJ

Letošní podtitul zní AUFgeschlossen, což "vyjadřuje situaci, v níž se nedávno ocitla všechna divadla. Rozdělíme-li je na AUF a Geschlossen, znamená to otevřeno a zavřeno. Celé slovo však vyjadřuje otevřenost, přístupnost, nepředpojatost či extrovertnost. A tedy, jak věříme, popisuje i dramaturgii festivalu," jak vysvětlil ředitel festivalu Petr Štědroň.

Dovolujeme si přiložit celý program festivalu. O jednotlivých představeních i doprovodném programu se můžete dočíst na stránkách Theater.cz. O Konferenci nepřítomných i na stránkách pražského DOXu.

Přejeme Vám příjemnou zábavu!