Ackermann Gemeinde má novou jednatelku!

14.07.2022

Od 1. července vede naši sesterskou organizaci Ackermann-Gemeinde Marie Smolková.

Již ve svém rodném městě Českých Budějovicích mohla navázat svůj první kontakt s Německem - a to prostřednictvím partnerství mezi budějovickou a pasovskou diecézí. Marie Smolková přivedla do "rodiny Ackermannů" zakladatelka SAG Helena Faberová.

Během studia zahraničních vztahů na VŠE v Praze byla pět let jednatelkou Sdružení Ackermann-Gemeinde. V letech 2009 až 2010 rok pracovala v mládežnické organizaci Junge Aktion v rámci Evropské dobrovolné služby. Ani při práci v cestovní kanceláři Křížek-Reisen (2010/11) neztratila kontakt s komunitou Ackermann. V říjnu 2011 se konečně přestěhovala do Mnichova a od té doby pracuje v centrále Ackermann-Gemeinde. Marie Smolková je od té doby mnohým známá díky setkání na různých akcích. S vděčností se ohlíží za jedenácti lety spolupráce s Matthiasem Dörrem a mnoha dobrovolníky v jednotlivých diecézích a těší se na úkol, který ji čeká.

Více informací na www.ackermann-gemeinde.de