Blog dobrovolnice

31.10.2022

V neděli 16. října jsem se s Alinou, dobrovolnicí SAG, a jedním dalším pražským dobrovolníkem vydala na výlet do vápencového lomu Velká Amerika.

Přestože lom není od Prahy tak daleko (15 km), cesta k němu byla dost dlouhá. Nejprve jsme jeli metrem na konečnou stanici Zličín a pak jsme přestoupili na autobus. Po 45 minutách jízdy jsme konečně dorazili na místo. Prošli jsme se kolem jezera a prohlédli si lom. Okolní krajina je zde velmi krásná, zejména voda v jezeře je velmi modrá.

Autobus do zpět do Prahy jezdí každé tři hodiny, takže jsme potřebovali nějak využít času do odjezdu. Rozhodli jsme se jít pěšky do další vesnice, Mořiny. Tam jsme si v jediném obchodě koupili něco k jídlu, udělali si piknik a navštívili starý židovský hřbitov a kostel. Následn přijel náš autobus a my jsme se vydali na cestu zpět do Prahy.

Jsem ráda, že jsme tento výlet podnikli, protože nám umožnil podívat se na místo v České republice, kam bychom se jinak asi nepodívali.

Žít v Praze je skvělé a vždy je co dělat a je pak tak nějak snadné zapomenout, že v České republice jsou i jiná skvělá místa. Teď jsme mohli navštívit jedno z nich a ráda bych v následujícím roce viděla další podobná místa v České republice.

Carla Tudman, dobrovolnice ESC pro Spirálu