Blog: Na pivo s prezidentskými kandidáty!

23.01.2023

Jako pro Němku je pro mě velmi zajímavé žít v zahraničí v tak společensky významné situaci, jako jsou prezidentské volby. Každý den se v Praze po celé týdny setkáváte s plakáty "Babiš skončil", samolepkami Danuše Nerudové a všemožnými předvolebními kampaněmi dalších kandidátů, a přitom samozřejmě nemůžete situaci sami ovlivnit a můžete ji jen pozorovat zvenčí. To jsme také udělaly.

Například minulou středu, kdy se v Praze konala akce "Na pivo s prezidentem", kde v hospodě na Náměstí Republiky vystoupili dva prezidentští kandidáti, Petr Pavel a Danuše Nerudová. Byly jsme tam s Maruškou, abychom si budoucího prezidenta prohlédly zblízka.

Když jsme 15 minut před začátkem akce dorazily na místo konání, tvořila se už dlouhá fronta. Postavily jsme se do fronty a byly zvědavé co bude dál. Všichni jsme si ale mohli ušetřit frontu, protože když se objevili oba kandidáti, všichni se k nim okamžitě vrhli. Pavla a Nerudovou zpovídalo a natáčelo několik kamer najednou. Stály jsme s Maruškou jen metr od nich! A mně se podařilo pořídit pěknou, ale neplánovanou fotku Marušky a Pavla. Když byly všechny otázky zodpovězeny, vydali se oba kandidáti, následováni všemi ostatními, do sklepa hospody. Bylo tam velmi plno, všichni se tlačili dopředu, aby měli co nejlepší výhled na obě hvězdy. Myslím, že turisté, kteří zde večeřeli, byli velmi zmatení a číšníci restaurace velmi otrávení tímto davem. Pak se dlouho nic nedělo, Pavel s Nerudovou seděli u stolu, popíjeli pivo a ostatní je pozorovali. Musí být zvláštní být slavný, když se na vás v takových chvílích všichni dívají. Oba pak přednesli krátký projev, v němž poděkovali svým voličům a vyzvali je, aby se společně postavili proti Babišovi. Po pořízení co nejlepší fotografie jsme se s Maruškou rozhodli z hospody odejít.

Celkově byl tento večer velmi zajímavý, a především velmi zábavný. Jsem ráda, že jsem kvůli tomu vynechala jazykový kurz, vždyť taková příležitost se naskytne jen jednou za pět let!

Carla