Česko-německý piknik PODĚKOVÁNÍ

10.08.2023

Milí příznivci SAG,

než jsme v sobotu 5. srpna vytvořili nový český rekord o nejdelší česko-německý piknikový stůl, stálo za ním mnoho snahy a příprav, aby vše proběhlo bez problémů.

Významnou součástí pikniku byly ručně pletené košíky, které se nám pro vás podařilo naplnit regionálními produktu z Česka i Německa.

Rádi bychom vám připomněli, kdo za těmito výbornými produkty stojí:

- Pepekárna

Od Pepekárny jsme darem obdrželi špaldovo-žitný chléb, který jste si mohli v sobotu společně vychutnat. Pepekárna je rodinná řemeslná pekárna, která se zaměřuje na kváskové pečivo pečené s láskou, poctivostí a důrazem při výběru kvalitních surovin. Jejich chléb byl stěžejní součástí našich piknikových košů. Více informací naleznete na jejich webových stránkách www.pepekarna.cz nebo na facebookových stránkách Pepekárna. Děkujeme moc!

- Bořické koláče 

Od paní Vondrovicové jste mohli ochutnat tradiční chodské koláče, které byly ozdobou našeho piknikového stolu. Koláče neodmyslitelně patří k Chodsku a jeho historii a paní Vondrovicová se svým týmem odvádí skvělou práci při udržování tohoto tradičního sladkého pečiva v povědomí lidí. Chodské koláče slavily veliký úspěch. Pokud i Vy byste si rádi pořídili svůj vlastní chodský koláč, můžete tak udělat na www.borickekolace.cz. Děkujeme!

Dále děkujeme paní Fliegelové za upečení a nazdobení nádherných perníčků z Chodska.  Díky patří také Bäckerei Philipps, kteří poskytli 50ks preclíků a v neposlední řadě Bäckerei Vogl, kteří nás obdarovali 80ks housek a koláčů. Jako poslední patří dík sestře Angelice a Milosrdným sestrám sv. Karla Boromejského v Praze, které napekly 100ks koláčků, Marii Svobodové z Domažlic za pravé české bábovky a Pekárně Rendl za prácheňské koláče.

Z celého srdce vám všem děkujeme za vaši ochotu a chuť podpořit česko-německé vztahy! 

Bez vás by se náš česko-německý piknik nemohl ani z části vydařit, tak jako se vydařil!