Jarní setkání Spirály

Od 08.02. do 10.02. 2019 na Bílé hoře

Letošní jarní setkání Spirály proběhlo opět na Bílé hoře v Praze. I přes velmi tuhé zimní počasí přijelo celkem dost účastníků, kteří se pak celý víkend zabývali tématem: Jaký význam má Evropa pro nás křesťany?

Hned po poznávacích hrách následoval první zajímavý referát spojený s menším brainstormingem, který nás uvedl do již zmíněného tématu. Během následné diskuse jsme se například dozvěděli, na jakých pilířích stojí současné křesťanství v Evropě, s jakými problémy se potýkalo v minulosti a jaké otázky řeší církev současnosti.

Sobotní dopoledne jsme strávili přípravou na konferenci Sdružení Ackerman-Gemeinde, která se konala v nedalekém břevnovském klášteře. Zatímco jedna část účastníků dávala dohromady pozadí pro fotokoutek, druhá pomáhala připravit otázky ke kvízu pro zájemce z řad účastníků konference.

Po obědě jsme se již odebrali do břevnovského kláštera. Během několika projevů jsme si mohli připomenout významné momenty z historie Sdružení Ackemann-Gemeinde či se zaposlouchat do dojmů několika důležitých členů tohoto sdružení.

Během následného přestávky proběhl námi připravený kvíz, během něhož se všichni hodně pobavili. Později proběhla mše a nakonec pohoštění v sklepních prostorách kláštera. Po skončení konference jsme se přesunuli zpět na Bílou horu, kde jsme strávili příjemný společný večer.

Poslední den jsme vyslechli také poslední referát, který navázal na páteční a během kterého jsme mohli prohloubit naše znalosti k tématu jarního setkání. Ještě před obědem jsme mohli zjistit něco o letošním velikonočním setkání v Niederalteichu a celé jarní setkání zhodnotit. Vše se povedlo, bylo zajímavé a jistě plné dojmů a zážitků pro všechny účastníky.