DFC Prag stále žije!

16.12.2022

Ve čtvrtek 8. prosince jsme se s Alinou a Maruškou zúčastnily na německém velvyslanectví filmového a diskusního večera na téma "DFC - Německý fotbalový klub Praha".

Když nám dva týdny předtím přišel e-mail s pozvánkou, měly jsme s Alinou velkou radost. Koneckonců, jak často máte možnost vidět ambasádu zevnitř? Přestože nejsme největšími fotbalovými fanoušky, nechtěly jsme si tuto příležitost nechat ujít.

Večer začal úvodním slovem německého velvyslance. Poté byl promítnut dokumentární film "DFC - Legenda se vrací". Před tímto večerem jsme o existenci tohoto klubu vůbec nevěděly, a tak jsme se mohly dozvědět spoustu nových věcí. DFC Praha, založený v roce 1896 veslaři milujícími fotbal, byl na počátku 20. století jedním z nejúspěšnějších fotbalových klubů ve střední Evropě. Byl také důležitým místem mezikulturního setkávání, protože se zde setkávali Češi a Němci. Během éry národního socialismu však byl zrušen a po druhé světové válce upadl v zapomnění až do svého obnovení v roce 2016. Dokument byl velmi zajímavý.

Po promítání filmu následovala panelová diskuse na téma "Fotbal jako místo setkávání" a večer byl zakončen malým občerstvením. Celkově byla návštěva velvyslanectví pro nás obě novou vzrušující zkušeností a jsme rády, že jsme se tam mohly podívat a dozvědět se spoustu nových věcí.

Carla, dobrovolnice pro Spirálu