Jarní setkání Spirály 2023

20.02.2023

Když mi moje kamarádka navrhla, abych se účastnila jarního setkání Spirály v Olomouci obávala jsem mé neznalosti německého jazyka. Nakonec se, ale ukázalo, že mé obavy byly zbytečné.

Tato akce se konala od 11. do 12.2. Když jsem dorazila na místo ubytování, většina účastníků již byla na místě. Letmo jsem se seznámila s pár účastníky, ale pořádné seznámení nás teprve čekalo při večerních aktivitách. Při těch jsme se někdy myšlenkově i fyzicky zapotili, ale hlavně jsme se zasmáli. Řešili jsme téma mladí lidé, jako strůjci míru. Vše bylo přitom tlumočené členy Spirály z češtiny do němčiny a naopak.

Později večer jsme si již jen užívali vzájemné přítomnost a povídali si.

Druhy den v sobotu nás čekal hlavní program. Po snídani jsme vyrazili na konferenci Ackermann-Gemeinde probíhající paralelně se setkáním Spirály. Tam jsme si vyslechli panelovou diskuzi se zajímavími hosty na téma Evropa na rozcestí mezi válkou a mírem. Poté jsme měli možnost se i aktivně zapojit a spousty členů Spirály toho využila a ptala se hostů na věcné otázky. Následně jsme poobědvali v hotelu a odpoledne nás čekal volitelný program.

Večer se konala také velmi důležitá událost víkendového setkání a to oslava 10 let výročí od založení Spirály. Akce se konala v překrásném Arcibiskupském paláci. Byl zajištěn záživný program a výborné jídlo v podobě rautu a nadýchaného dortu. Já a další tři členové Spirály jsme akci započali hudebním vystoupením. Dále pokračovala debata se zakládajícími členy Spirály. Rozkrojil se dort a konal se přípitek. Na závěr večera jsem se zúčastnila pub kvízu, který přinesl další příležitost se dozvědět více o spolku a seznámit se s dalšími členy či přáteli Spirály.

V neděli nás před odjezdem čekalo ohlédnutí za celým pobytem a Stadtrallye, která nám dávala možnost si prohlédnout nejznámější kouty Olomouce. Tím jsme úspěšně zakončili náš společný pobyt.

Alžběta Bendová