Krajina a umění v dialogu

27.10.2021

Pokud ještě nemáte plány na prodloužený víkend, rádi bychom přivedli Vaši pozornost na instalaci Landschaft und Kunst im Dialog/Krajina a umění v dialogu, kterou pořádá Centrum Bavaria Bohemia.

Umělkyně Zuzana Karlíková a umělci Jeff Beer, Aleš Hnízdil a Václav Fiala vystavují svá díla u hornofalckého města Schönsee v blízkosti rybníka Hahnenweiher a říčky Ascha (a dokonce i na vodě!). Inspiracím jim byla voda, kámen, vzduch, bývalá osídlení a paměť krajiny.

"Co umělci vyjadřují koncentrovaným vizuálním a formálním jazykem, lze všemi smysly zažít na túře podzimní krajinou Zeleného pásu na hranici. Tipy, jak se tam dostat, vám poskytne Turistické informační centrum Schönsee v Centru Bavaria Bohemia." - CeBB

Aleš Hnízdil, Struktura tichých doteků
Aleš Hnízdil, Struktura tichých doteků

Jedná se o další článek projektu Kultur ohne Grenzen - Begegnung Böhmen Bayern, na kterém se podílí Česko-německý fond budoucnosti. Tento projekt ukazuje spolupráci mezi Českem a Německem na poli kultury, představuje ji dvojjazyčně, zdarma a pracuje na prohloubení přeshraničního dialogu.

Více o výstavě se dozvíte na stránkách Centra Bavaria Bohemia.


Přejeme Vám hezké podzimní dny!

Vaše SAG