Lichtenštejnsko otevřelo honorární konzulát v Brně

Milí příznivci SAG,

je nám velkou ctí oznámit, že 9. září otevřelo Lichtenštejnsko za přítomnosti ministryně zahraničních věcí, vzdělávání a sportu Lichtenštejnského knížectví Dominique Hasler a velvyslankyně Maria-Pia Kothbauer svůj honorární konzulát v Brně, který povede nás předseda Daniel Herman. Sídlo bude mít v brněnském paláci Jalta na Dominikánském náměstí. Jedná se o první lichtenštejnský honorární konzulát v České republice.

Jedním z úkolů honorárního konzulátu bude upevňování vzájemných vztahů, zejména na Jížní Moravě v oblasti kultury, hospodářství a vzdělávání, a vytváření spolupráce, která se nebude opírat o společnou historickou zátěž.

Region Jížní Morava je pro Lichtenštejnsko důležitým partnerem. Dokazují to například studentské výměny mezi Gymnáziem Matyáše Lercha v Brně a Gymnáziem v lichtenštejnském Vaduzu, Česko-lichtenštejnská historická komise a také podpora Mendelovy univerzity v Brně ze strany Lichtenštejnska.

Věříme, že česko-lichtenštejnské vztahy budou nadále upevňovány a přejeme Danielu Hermanovi jen to nejlepší v novém působení!

Vaše SAG