Midterm

01.03.2024

V pondělí 26. února jsme se nejprve vydaly vlakem do Kolína, kde jsme se znovu setkaly s mnoha dobrovolníky z "On-Arrival" semináře. Odtud jsme se autobusem přesunuly do našeho ubytování v klidném městečku Němčice. Zde již bylo pro všechny účastníky připraveno stravování a všichni mohli v pohodové atmosféře dohnat vše, co se událo. Bylo velmi zajímavé slyšet, jak se ostatním zatím dařilo, a těšili jsme se na další tři dny. Večerní program začal krátkým seznamovacím kolečkem a kreativními hrami. Poté, co si všechny staré i nové tváře dobře popovídaly, byla dalším bodem programu prezentace fotografií. Každý účastník předem nahrál dvě fotografie, z nichž jedna byla o něčem, co se mu nepovedlo, a druhá o něčem, na co je hrdý. Bylo velmi vzrušující mluvit o problémech a úspěších ostatních. Večer pak byl společně ukončen.

Druhý den začal teambuildingovými hrami a poté zahrnoval sebereflexi, při níž mohli účastníci zhodnotit cíle, které si stanovili na semináři při příjezdu. Po krátké přestávce reflexe pokračovala formou "emografie". S její pomocí bylo možné snadno kategorizovat zážitky a pocity z uplynulých měsíců. Odpoledne jsme se interaktivní formou hry seznámili s Youthpassem a vedli jsme vzájemné rozhovory. V rámci večerního programu jsme si mohli zahrát společně bowling a kulečník, což bylo příjemné zpestření.

Ve středu dopoledne se konaly zajímavé workshopy. Jejich tématy bylo "zvládání konfliktů" a "nenásilná komunikace". Oba se zabývaly velmi užitečnými tématy a zaznělo v nich mnoho tipů ohledně nových komunikačních strategií, které v budoucnu jistě využijeme.

Odpoledne byl čas na procházku po malé vesnici a nedalekém lese. Ve skupinkách jsme plnili různé úkoly, než se všichni vrátili do ubytování značně vyčerpaní. Po odpočinku a večeři jsme měli možnost společně zhlédnout film.

Poslední čtvrteční blok workshopů byl zaměřen na budoucnost. Dozvěděli jsme se mnoho informací o tzv. "Mini-Projektu" a opět jsme si ve skupinách definovali cíle pro nadcházející období.

Celkově bylo skvělé znovu vidět ostatní dobrovolníky, vyměnit si nápady a naplánovat si společné výlety do různých českých měst.