POZVÁNKA: Setkání u příležitosti Roku smíření
Vážení příznivci česko-německého přátelství, dovolujeme si vás ve spolupráci s Biskupstvím litoměřickým pozvat na zářijové Setkání u příležitosti Roku smíření.
- Kde: Litoměřice
- Kdy: 19. 9. 2026
- Pro německé účastníky připravujeme program na celý víkend, abychom jim cestu do zahraničí pokud možno co nejvíce zjednodušili a zpřístupnili. Ubytování a stravování je tak primárně míněno pro ně, pokud však o některou ze služeb stojíte, naleznete více informací ZDE.
Konání Roku smíření v Litoměřické diecézi oznámil arcibiskup Stanislav Přibyl ve svém pastýřském listě na přelomu roku předešlého a letošního. Jak říká, území litoměřické diecéze je stále neblaze poznamenané násilím a válkou i děním po ní. Smíření by se mělo naplnit modlitbou za všechno příkoří napáchané na Němcích během jejich vyhnání, tak i za zločiny, jež Češi utrpěli strany Němců během nacistické nadvlády. Každý měsíc roku 2026 se tak na některých z místech dotčených válečným i poválečným násilím uskuteční bohoslužba smíření.
Zářijové setkání se pak odehraje v samotných Litoměřicích. Zahájí jej v 14 hodin průvod od dolu Richard k hřbitovu, na nějž naváže bohoslužba. Vedle diecézního programu zprostředkuje naše Sdružení také setkání pro členy a příznivce SAG, jehož konkrétní náplň a průběh zveřejníme již zanedlouho.
Sledujte naše sociální sítě, kde se dozvíte všechny novinky z první ruky!

