Rohrské Forum 2023

16.05.2023

Poté, co jsme 10. dubna po velikonočním setkání Junge Aktion odjeli z Rohru, jsme se tam s Alinou vrátily o tři týdny později. Protože kromě velikonočního setkání se v benediktinském klášteře každoročně koná Rohrské fórum Junge Ackermann-Gemeinde, kde se scházejí především bývalí členové JA a AG se svými rodinami, aby se zabývali určitým politickým tématem a společně oslavili první máj.

Letos jsme se s Alinou ujaly hlídání dětí, a tak jsme měly možnost být na fóru přítomny.

Zatímco děti se většinou již znaly, my s Alinou jsme se s nimi potkaly poprvé, a tak jsme hlídání dětí zahájily nejprve seznamovací hrou. Následoval řemeslný projekt ke Dni matek, při kterém si děti vyrobily vlastní lucerničky z recyklovaných zavařovacích sklenic a hedvábného papíru. V určitém okamžiku však soustředění ochablo a zbytek sobotní péče o děti jsme strávili v tělocvičně, kde jsme hráli hry jako vybíjená a hasičská kopaná.

V neděli začal program pro děti opět řemeslnou dílnou. Tentokrát bylo naším cílem společně vyrobit piknikové koše na letošní den setkání farnosti Ackermann a Sdružení Ackermann-Gemeinde (pokud chcete obdivovat práci dětí, přijďte 5. srpna na česko-německý piknik do Domažlic! ;)). Cestou jsme společně připravili stezku s barevnými stopami pro bohoslužbu, která se konala večer na téma "Na cestě". Samozřejmě nesměl chybět ani sportovní program, a tak jsme v neděli pokračovali v turnaji ve vybíjené a hasičské kopané z předchozího dne.

Při bohoslužbě, která se konala večer v pražském sále, byla využita nejen vlastnoručně vyrobená stezka dětí, ale mohli jsme sledovat i předávání zlatého čestného odznaku Ackermann-Gemeinde opatovi Gregorovi. Byla to velmi krásná bohoslužba se spoustou zpěvu, která oslovila všechny přítomné generace. Vrcholem víkendu byla samozřejmě zábava v neděli večer, kde se grilovalo a tančilo kolem májky. Někteří účastníci měli na sobě tradiční kroje a my s Alinou jsme poprvé v životě litovaly, že nevlastníme dirndl. Druhý den ráno jsme se vrátily do Prahy.

Jsem ráda, že jsme měli možnost být součástí této akce v rámci péče o děti. Oproti ostatním akcím JA a Spirály, které už docela dobře známe, to byl nový pohled do světa Ackermann-Gemeinde. Děkujeme Bärbel a Klemensovi Heinzovým za uspořádání této akce!

Carla