Turistky v Praze

08.11.2023

dne 28. září, na výročí smrti svatého Václava, jsme s Piou využily volného dne k návštěvě několika turistických míst v Praze. Po téměř měsíci života v Praze se nám stále nepodařilo navštívit Pražský hrad, přestože byl všude na internetu inzerován jako krásný.

Sešly jsme se tedy v poledne na stanici metra Malostranská a v největším poledním slunci jsme se vydaly na cestu. Jakmile jsme dorazily na vrchol, ohromilo nás, jak velký je areál hradu a kolik domů se v něm nachází.

Pia už na Hradě byla na své dovolené v Praze v roce 2019, a tak jsme si zopakovaly jednu z jejích prázdninových fotografií a prošli se královskými zahradami. Parky vřele doporučujeme, výhled na Prahu je nádherný, zvláště když je tak dobré počasí, jako bylo to naše.

Prohlédly jsme si katedrálu svatého Víta, ale bohužel jsme si ji nemohly prohlédnout celou, protože na prohlídku celého hradního areálu si musíte koupit další vstupenku. Nicméně to, co jsme mohly vidět, nám oběma připadalo velmi působivé.

Po chvíli chození jsme se rozhodly, že se v kavárně setkáme s dalšími dvěmi dobrovolnicemi z Německa, a pak jsme se všechny společně vydaly do Valdštejnské zahrady. Ty byly také v našem turistickém itineráři. Zahrada byla krásná a pobíhali tam i pávi.

Nakonec jsme si s Piou v mém bytě uvařily výjimečnou večeři (těstoviny s pestem) a byly jsme velmi šťastné, že jsme konečně splnily některé z našich "povinných úkolů".

Takže Pražský hrad a Valdštejnskou zahradu mohu jen doporučit (na Pražský hrad bych si nechala hodně času) a ráda bych se na Hrad podívala znovu, zejména až napadne sníh.

Juliane