Velký kříž za zásluhy s hvězdou Záslužného řádu pro Daniela Hermana

09.09.2020

Náš předseda Daniel Herman obdržel za dlouholetou snahu o česko-německé porozumění a smíření Velký kříž za zásluhy s hvězdou Záslužného řádu Spolkové republiky Německo.

Na německém velvyslanectví v Praze mu v pondělí, 07.09. 2020 vyznamenání předal velvyslanec Německa Dr. Christoph Israng za účasti místopředsedy Petra Křížka a zástupců naší německé partnerské organizace Ackermann-Gemeinde - Marie Smolkové a jednatele Matthiase Dörra.

"Velice si vážíme neúnavného nasazení Daniela Hermana v česko-německých institucích, které přispívají k porozumění mezi Čechy a Němci. Daniel Herman patří jakožto 'stavitel mostů' k těm českým osobnostem, které výrazně ovlivnily a ovlivňují proces česko-německého porozumění a smíření," uvedl při slavnostním předání Velkého kříže s hvězdou německý velvyslanec v Praze Christoph Israng.

Velký spolkový kříž za zásluhy s hvězdou je prostřední z devíti tříd Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, který je jediným německým spolkovým vyznamenáním. Německo ho uděluje za významné činy v politické, hospodářské, kulturní, duchovní nebo veřejně prospěšné činnosti.

Máme z toho velkou radost a z celého srdce gratulujeme! 

Německý velvyslanec Dr. Christoph Israng společně s předsedou Danielem Hermanem