Víkend v Praze  

31.01.2024

S Piou žijeme v Praze už téměř pět měsíců a za tu dobu jsme toho zažily opravdu hodně. Po cestování s projektem Edukace v Pacově, odjezdu domů na Vánoce a oslavě Silvestra s JAGem jsme se konečně na několik týdnů vrátily do Prahy a můžeme zde trávit víkendy.

Touto dobou už známe spoustu dalších dobrovolníků, se kterými můžeme něco podnikat, a protože se v Praze pořád něco děje, je snadné najít si plán na víkend.

V pátek jsme hned po práci vyrazily na tramvajovou zastávku Újezd, protože jsme chtěly vyjet na Petřín a pokochat se pohledem na zasněženou Prahu. Vzhledem k tomu, že se nám nechtělo jít pěšky do opravdu kluzkého kopce a s roční jízdenkou jsme mohly vyjet lanovkou nahoru zdarma, udělaly jsme to. Bohužel nahoře byla taková zima, že jsme zvládly jen krátkou procházku a pak rychle cestovaly zase dolů.Abychom se zahřály, zašly jsme do kavárny a konečně si daly první trdelník (po pěti měsících pobytu v Praze to bylo velmi opožděné, i když jsme si vědomy, že to není tradiční česká specialita). Náš závěr tedy není překvapivý: trdelník s čokoládou a malinami je velmi chutný, ale přesto předražený a zaměřený na turisty.

Večer jsme se sešly s dalšími dvěma dobrovolnicemi v malém baru, kde vystupoval a hrál folkový bluesový zpěvák. Byla to velmi příjemná atmosféra, protože tam nebylo mnoho lidí a bylo opravdu útulné poslouchat hudbu a zároveň si trochu popovídat. Byl to také dobrý kontrast k turistickým aktivitám.

Když jsme všechny dopily, vydaly jsme se s jednou z dobrovolnic domů a tam jsme večer ukončily.V sobotu jsme měly v plánu jít večer na pop-up akci. Po úspěšném nákupu a pohodovém kakau u mě doma jsme se připravily na večer.

Na pop-up jsme narazily, protože jsme předtím byly na bleším trhu v místě konání. Tentokrát se nejednalo o bleší trh, místo toho zde bylo vystaveno umění, k prodeji byly koláče a nápoje a také návrhy místních umělců. Vystupovala zde také kapela. Bohužel jsme nenašly nic, co bychom si chtěly koupit, kromě dortu, který byl velmi chutný. Poté, co jsme si s umělci trochu popovídaly o jejich výstavě, jsme se vydaly k Pie. Tam jsme den zakončily talířem těstovin s pestem (jak jinak).

Bylo moc fajn vyzkoušet nové věci a jít na akce, které nejsou pro masy, ale pro méně lidí. Už se těším na další měsíce, kdy se bude konat více takových malých akcí.

Juliane