Vítáme nového německého velvyslance v České republice!

19.08.2021

Vážení a milí příznivci česko-německých vztahů,

rádi bychom Vás upozornili, že novým německým velvyslancem v České republice je Andreas Künne. Velmi se těšíme na budoucí spolupráci a přejeme mnoho úspěchů na poli česko-německých vztahů.

Ke své nové pozici Andreas Künne dodal: ''Pozice velvyslance v České republice je důležitým úkolem, ke kterému přistupuji s velkým respektem. Česká republika a Německo jsou sousedé a blízcí spojenci. Význam našich vztahů překračuje rámec našich zemí. Jsme důležitými členy Evropské unie, ve které společně zastupujeme stejné hodnoty. Těším se na tuto zemi a její obyvatele. Mým cílem je dále prohlubovat stále užší česko-německé vztahy a česko-německé přátelství. Oficiální třídenní návštěva spolkového prezidenta v České republice, která začne 25. srpna 2021, je hmatatelným dokladem toho, jak úzce na všech úrovních spolupracujeme."

Andreas Künne byl od července 2018 do července 2021 pověřencem pro OSN a boj s terorismem na Spolkovém ministerstvu zahraničí, na kterém působí od roku 1993. Během této doby zastával posty v Kodani, Soulu, Bruselu, Vilniusu a Pretorii. V rámci své činnosti na pozicích v Německu - mj. v Úřadu spolkového kancléře a v pozici politického poradce v někdejším velitelském štábu vojsk - se soustředil zejména na bezpečností politiku a multilaterální otázky.

Zdroj: https://prag.diplo.de/cz-cs/aktuelles/-/2477286