Vydejte se stopovat na kole - Spurensuche 2024

11.06.2024

Vážení přátelé česko-německého přátelství,

rádi bychom Vás srdečně pozvali na letošní "Spurensuche - hledání stop", týden česko-německých setkání pořádaný Antikomplexem a Junge Aktion organizace Ackermann-Gemeinde, během něhož mohou mladí lidé poznávat společnou historii ze sedla jízdního kola. "Spurensuche" je pro nás již téměř tradicí, ale rádi uvidíme každou novou tvář!

Letos se chystáme na týden do okolí Furth im Wald a Domažlic, kde společně prozkoumáme česko-německou hranici. Na kole budeme poznávat česko-německé dějiny, setkáme se s historiky i pamětníky, objevíme (téměř) zaniklé vesnice a osudy s nimi spojené i to, jak moc se od sebe mohou lišit. Užijeme si krásnou přírodu z cyklistického sedla, večer si zahrajeme hry, přečteme zajímavé příběhy, ale budeme mít samozřejmě také čas na odpočinek. Červenou linkou našich cest bude téma poválečného přijetí nově příchozích obyvatel do západního a východního Německa. Jak to tehdy bylo? Vstřícná kultura v Bavorsku a předsudky a odmítání v Sasku? Společně s vámi chceme na základě konkrétních životních příběhů přijít těmto dodnes přetrvávajícím stereotypům na kloub!

Co mohu očekávat?
Vzrušující týden plný nových setkání s nadšenci z Česka a Německa, hlubokých a osobních vhledů do historie a spousty zábavy, pohybu a nových přátel! Každý den pojedeme přibližně 45 - 55 kilometrů. Jezdíme rekreačně a na všechny vždycky čekáme!

Kdy?
11. - 17. 8. 2024

Pro koho?
Všem zájemcům ve věku od 18 do 26 let.

Kolik to stojí?
1 500 Kč / 60 € na osobu

Pro účastníky bude zajištěno ubytování, strava a vstupy do objektů v rámci programu. Dopravu tam i zpět si zajišťují účastnice a účastníci sami.

Zde se můžete přihlásit.