Výlet do Českého Krumlova

13.03.2024

Poté, co jsme si s Piou vyměnily zkušenosti i s ostatními dobrovolníky na našem midtermovém semináři, jsme byly plné motivace strávit ještě nějaký čas cestováním po České republice. Zatím jsme společně navštívily Hejnice, Hradec Králové a Pacov. Teď jsme se moc chtěly podívat do Českého Krumlova, než tam začne turistická sezóna. Napsaly jsme tedy našim kamarádům-dobrovolníkům a v sobotu 2. března jsme ve čtyřech nasedli do autobusu.

Cesta z Prahy trvala asi dva a půl hodiny, ale utekla cobydup a v 11 hodin jsme už byli na místě. Poprvé po několika týdnech svítilo slunce, takže to byl ideální den na prohlídku města. Nejdříve jsme se prošli malými uličkami až k Vltavě, která byla pozoruhodně klidná. Dostali jsme tip, abychom se do Českého Krumlova vydali před jarem, protože v teplých měsících se to tu zřejmě hemží množstvím skupin turistů.

Od Vltavy nás malý můstek dovedl na levý břeh Vltavy, kde stojí zámek, a my jsme vystoupali do areálu. Z Plášťového mostu byl moc pěkný výhled na město, a tak jsme si udělali pár fotek.

Poté jsme chtěli navštívit zámecké zahrady, ale ty byly ještě zavřené. To je asi nevýhoda cestování do Českého Krumlova v březnu. Na dobré náladě nám to neubralo a rozhodli jsme se jít do zámeckého muzea. Muzeum bylo pěkné, ale ta nejlepší věc na naší vstupence byla, že nám umožňovala i vstup na věž. Točité schodiště nevypadalo úplně důvěryhodně, ale ukázalo se, že je naprosto bezpečné, a jakmile jsme se dostali nahoru, byli jsme odměněni krásnými panoramaty.

Jakmile jsme se vrátili do centra města, setkali jsme se s dobrovolníkem z Českých Budějovic, který se k nám spontánně připojil, a společně jsme poobědvali v restauraci. Povídali jsme si a domlouvali spoustu plánů na příští měsíce. V kavárně jsme si všichni vyznačili na mapě světa naše rodné město, a pak už nastal čas vyrazit domů a my se vydali na cestu zpět.

Celý den jsme si moc užili a výlet do Českého Krumlova mohu každému, kdo je v Praze a má den volna, jen doporučit. Samozřejmě před sezónou! 😊

Juliane