Výlet do Kutné Hory

03.02.2023

V neděli 22. ledna jsme se s Alinou konečně dostaly do Kutné Hory. Poté, co si Alina před více než třemi měsíci přečetla ve svém průvodci o Kutné Hoře a tamní kostnici, chtěly jsme se do města podívat, ale vždycky nám něco stálo v cestě. Tuto neděli jsme se však nenechaly ničím zastavit a i přes nepřízeň počasí a nedostatek motivace našich přátel jsme se vydaly do Kutné Hory ve dvou!

Cesta tam byla kratší, než jsme čekaly, a po 50 minutách jízdy vlakem, během nichž jsme se mohly kochat pohledem na zasněženou krajinu, jsme dorazily do města Kuttenberg (tak se Kutná Hora jmenuje v němčině).

Nejdříve jsme chtěly navštívit kostnici, která byla velmi působivá. Jsou zde čtyři pyramidy, lustr, erb a mnoho dalšího - vše z lidských kostí. Ale představa, že to všechno byli kdysi živí lidé, byla dost zvláštní. Dlouho jsme se tedy nezdržely a brzy jsme se přesunuly ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele, který nás příliš nenadchl, protože byl poměrně prostý.

Poté jsme si chtěly prohlédnout staré město a chrám svaté Barbory a vydaly jsme se pěšky. Cesta tam byla delší, než jsme čekaly, a po tři čtvrtě hodině jsme konečně dorazily ke kostelu. Líbila se nám především barevná okna, ale protože jsme se jiý dost nasytili starých budov, prošly jsme se ještě trochu po městě. Brzy jsme ale musely zase odjet, protože vlak do Prahy jezdí jen jednou za hodinu a my jsme nechtěly čekat na další. Místo pěšího návratu na nádraží jsme zvolily autobus, který byl přeplněný turisty, a pak jsme se stejně přeplněným vlakem vrátily do Prahy.

Celkově to byl velmi pěkný výlet a Kutná Hora rozhodně stojí za návštěvu! Když sněžilo, bylo město velmi krásné, ale v létě si ho představujeme ještě hezčí. Možná proto se tam chceme vrátit, v létě je prý v Kutné Hoře také středověký trh.

Carla