Výročí Nadace Hannse Seidela

25.10.2022

Dne 19.09.2022 oslavila Nadace Hannse Seidela v Praze 30. výročí svého založení. Za Spirálu jsme tam byly Maruška a já. Byla to pro mě první akce tohoto typu a také první akce, které jsem se zúčastnila za Spirálu. Proto jsem byla velmi zvědavá, jak to bude vypadat.

Po slavnostním zahájení v 18 hodin evropskou hymnou vystoupili se svými projevy Jan Bartošek, Ondřej Kolář a Dr. Hans-Peter Hinrichsen. Zabývali se především historií Nadace Hannse Seidela, rolí česko-německých vztahů a budoucností Evropy. Dozvěděla jsem se spoustu informací o německo-české spolupráci, které jsem předtím neznala. Obzvláště mě zaujalo simultánní tlumočení, díky kterému mohli hosté, kteří hovoří pouze jedním ze dvou jazyků (jako já), všemu rozumět.

Po dalším hudebním preludiu, ocenění druhých zaměstnankyň a rautu byl večer zakončen rozkrojením dortu bavorsko-českého přátelství.

Jsem velmi ráda, že jsem mohla zažít tuto dvojjazyčnou akci a dozvědět se mnoho nového o Nadaci Hannse Seidela a o německo-českých vztazích.

Carla, Dobrovolnice ve Spirále