Výstava Svědkové lidskosti - Vystavovat můžete i vy!

Vážení a milí příznivci česko-německých vztahů,

Ackermann-Gemeinde a Sdružení Ackermann-Gemeinde společně s Českou křesťanskou akademií připravili v roce 2016 výstavu "Svědkové lidskosti. Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938-1945". Jedná se o společné dílo všech tří institucí, které vzniklo na základě dlouholeté výzkumné práce a je plodem vzájemné kooperace. Výstava putuje od roku 2017 po celé České republice. Za čtyři roky své existence zavítala již do 24 obcí a měst v ČR. Výstava si klade za cíl připomenout jejich památku a zároveň památku všech ostatních sudetoněmeckých odpůrců nacistického režimu a rovněž má být impulsem pro další bádání k tomuto dosud málo zpracovanému historickému tématu. Je zacílena především na laickou veřejnost a během jejího putování je zvláštní pozornost věnována i středoškolským studentům.

Pokud máte zájem naši výstavu uvést ve svém městě, farnosti nebo instituci, ozvěte se nám na sdruzeni@ackermann-gemeinde.cz nebo na telefonní číslo  736 533 667.

Sdružení Ackermann-Gemeinde by se podílelo na uhrazení poloviny nákladu za dopravu a instalaci.

Výstava je určena především do interiéru, tvoří ji 13 dřevěných stojanů.¨

Více informací naleznete také v našem letáčku:

Budeme rádi, pokud výstava poputuje zrovná k Vám!

Vaše SAG