Referent Jan Potměšil

05.02.2022

Vážení příznivci SAG,

Česko-německá konference 2022 je již za dveřmi! V posledních dnech a týdnech jsme Vám představovali naše referentky a referenty.

V neděli dopoledne přednese závěrečný referát k tématu Naděje nemá hranic Jan Potměšil, český herec.Rodák z Prahy se věnoval hraní už od dětství. V pouhých jedenadvaceti letech se stal velkou filmovou hvězdou díky hlavní roli naivního mladíka Martina v dnes již kultovním Bony a klid. Ve stejném roce si zahrál také ústřední postavu udatného ševce Jíry v pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Zajímavou hereckou kreaci předvedl i v na svoji dobu velmi odvážném filmu Proč?.

Nečekaný zlom v jeho životě, však přišel v roce 1989, kdy se Jan Potměšil účastnil listopadových demonstrací a při těžké autonehodě utrpěl vážná zranění, jejichž následkem je doživotně upoután na invalidní vozík. Přesto se po dlouhém léčení během 90. let k herecké profesi vrátil.

Dnes se objevuje zejména na divadelních prknech, je dlouhodobým členem spolku Kašpar. Příležitostně se vrací i na filmová plátna.

Za ztvárnění titulní role v Shakespearově hře Richard III. získal cenu Alfréda Radoka.


Veškeré informace o najdete na naší webové stránce Česko-německá konference 2022.

Dovolujeme si Vás upozornit, že přihlašování přes náš Online formulář je v plném proudu.

Na viděnou na konferenci!