Referent Tim Noble

01.02.2022

Vážení příznivci SAG,

Česko-německá konference 2022 je již za dveřmi! V následujících dnech Vám budeme představovat naše referenty a referentky.

V sobotních ranních hodinách proběhne panelová diskuse, kde se budou referenti a referentky věnovat tématu hranic z různých úhlů pohledu. Později dostane i publikum možnost se do diskutování zapojit - v rámci tzv. kulatých stolů.

prof. Ivana Noble, PhD., vedoucí Ekumenického institutu a doc. Tim Noble, PhD., docent na Ekumenickém institutu, se budou zabývat otázkou: Institucionální náboženství a vnitřní spiritualita - kde jsou hranice?Vystudoval anglistiku a němčinu na Univerzitě Liverpoolu, teologii a filosofii na Heythrop College, University of London, pedagogiku a médii na Univerzitě Manchesteru a teologii v jezuitské fakultě teologie v Belu Horizonte, Brazílii. Doktorát má z Vrije Universiteit Amsterdamu. Od roku 2001 žije v České republice. 2005-2014 učil v Mezinárodním Baptistickém Teologickém Seminář v Praze, a dále spolupracuje s ním v Amsterdamu. Je docent v Ekumenickém Institutu Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy, kde učí misiologie, kontextuální teologii a teologii osvobození. Mezi jeho hlavní publikace patří: Misie z perspektivy druhého (2018 anglicky) a Chudé v teologii osvobození. Ideologický konstrukt nebo cesta k Bohu? (201š anglicky). Společně s manželkou Ivanou Noble, Kateřinou Bauerovou a Parushem Parushevem vydala řadu monografií věnovaných pravoslavné teologii na Západě. Dále je jeden z autorů kolektivní monografie Kdo je člověk? Teologická antropologie ekumenicky (2021). 


Veškeré informace o najdete na naší webové stránce Česko-německá konference 2022.

Dovolujeme si Vás upozornit, že přihlašování přes náš Online formulář je v plném proudu.

Na viděnou na konferenci!