Referentka Sarah Haváčová

24.01.2022

Vážení příznivci SAG,

Česko-německá konference 2022 je již za dveřmi! V následujících dnech Vám budeme představovat naše referenty a referentky.

V sobotních ranních hodinách proběhne panelová diskuse, kde se budou referenti a referentky věnovat tématu hranic z různých úhlů pohledu. Později dostane i publikum možnost se do diskutování zapojit - v rámci tzv. kulatých stolů.

Sarah Haváčová, česká herečka, se bude věnovat otázce "Jak najít odvahu k překročení vnitřních hranic?"Vystudovala obor činoherní herectví na JAMU v Brně, po tříletém angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě přestoupila do Prahy, kde od roku 2017 působí na několika divadelních scénách (Nová scéna Národního divadla, Divadlo Ungelt, Divadle Pod Palmovkou, Divadlo Kalich, ... ) V roce 2019 byla nominovaná na širší cenu Thalie za iscenaci Po konci světa v Divadle Bez zábradlí. Hrála rovněž ve dvou česko-německých inscenacích, které byly uváděny ve státních divadlech v Augsburgu a Norinbergu v režijním podání Armina Petrase.

Na televizních obrazovkách se objevila poprvé v roce (2010) jako princezna Lenka ve Škole princů, hrála hlavní ženskou postavu v seriálu Profesor T. (2018), který byl v režii Tomáše Mašína nominovaný na Českého lva, poslední televizní projekt minisérii Pozadí událostí (2021) odehrála v režii Jana Hřebejka. Zajímá se o dobrovolnictví, pomáhala v sirotčinci Karibu Nyumbani v Tanzánii (2019), během první vlny pandemie sázela v lese stromy a následně několik měsíců pomáhala jako sanitářka na covidovém oddělení.


Veškeré informace o najdete na naší webové stránce Česko-německá konference 2022.

Dovolujeme si Vás upozornit, že přihlašování přes náš Online formulář je v plném proudu.

Na viděnou na konferenci!