Dalšími referenty sobotní panelové diskuze jsou Sonya Koshkina, které pohovoří na téma "Válka v paměti - mohu i přesto žít v míru?" a Martin Jirušek, jehož příspěvek nese název "Boj o zdroje - společná cesta ke kompromisu".

Již tento víkend se setkáme! S radostí vám představujeme první dva řečníky sobotní panelové diskuze, jimiž je Andrej Poleščuk a Martin Leiner, budou hovořit na téma "Chceš-li mír, připravuj válku?", respektive "Raději přetav meče v pluhy!"

11. ledna 2023 nás navždy opustil pan Franz Olbert. Člověk, který pro Ackermann-Gemeinde udělal mnohé a neúnavně se zasazoval o dialog mezi Čechy, Němci a Slováky.

V neděli 22. ledna jsme se s Alinou konečně dostaly do Kutné Hory. Poté, co si Alina před více než třemi měsíci přečetla ve svém průvodci o Kutné Hoře a tamní kostnici, chtěly jsme se do města podívat, ale vždycky nám něco stálo v cestě. Tuto neděli jsme se však nenechaly ničím zastavit a i přes nepřízeň počasí a nedostatek...

S radostí Vám představujeme referenty, kteří se zhostí pátečního úvodního referátu a koreferátu na téma: "Válka a mír - od Srebrenice po Buču". Jsou jimi Zdeněk Mikulka a Tomáš Kučera!

Jako pro Němku je pro mě velmi zajímavé žít v zahraničí v tak společensky významné situaci, jako jsou prezidentské volby. Každý den se v Praze po celé týdny setkáváte s plakáty "Babiš skončil", samolepkami Danuše Nerudové a všemožnými předvolebními kampaněmi dalších kandidátů, a přitom samozřejmě nemůžete situaci sami ovlivnit a můžete ji jen...

O prázdninách jsem se účastnila jazykové letní školy v Litoměřicích a vzhledem k úspěchu této akce jsem se rozhodla, že bych ráda prožila Silvestra podobným způsobem. Od této akce jsem měla vzhledem k předchozí zkušenosti velká očekávání, která byla bez pochyby naplněna a znovu odcházím obohacená o nové znalosti a zážitky, které jsem mohla prožít s...

Láká vás prohlídka arcibiskupského paláce v Olomouci? Chcete se dozvědět více o životech Němců v tomto městě? Nebo byste rádi navštívili poutní místo ve Staré Vodě?