Česko-německý piknik 2023

5. srpna 2023, Domažlice/Taus

Milí příznivci česko-německých vztahů,

přinášíme vám pozvánku na jedinečnou událost, která propojí česko-německé přátelství – piknik, který se uskuteční v sobotu, 5. 8. 2023, na náměstí Míru.

Den započne v 10.30 v kostele Narození Panny Marie, kde se uskuteční dvojjazyčná bohoslužba s požehnáním piknikových košů, které společně poneseme na náměstí Míru, kde proběhne hlavní program Česko-německého pikniku. Po zahájení starostou Stanislavem Antošem přivítáme na podiu ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka. Ve 12.30 se pokusíme společně s Vámi vytvořit nejdelší česko-německý piknikový stůl. Jen díky vaší pomoci se zapíšeme do Knihy rekordů. Přijďte s námi zdolat tento rekord a posunout hranice našeho sousedského přátelství na novou úroveň! Pokud máte kulinářského ducha, můžete přispět do piknikových košů! Za jakékoliv dobroty budeme vděční!

Po 13 hod. bude na programu série zajímavých rozhovorů na téma "Češi a Němci – jak vypadá naše společná budoucnost?" Nenechte si ujít příležitost naslouchat a zapojit se do zajímavých diskusí o našich společných cestách, ať už na úrovni politické, společenské, kulturní či výměny mládeže.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do uměleckého světa, jsme připravili od 14.00 hodin dvě komentované prohlídky výstav. V Kulturním centru provede Kristýna Pinkrová výstavou "Pozor, hranice!", která nás vezme od pravěku až po současnost česko-německé hranice. Dr. Wolfgang Schwarz ze spolku Adalberta Stiftera pak představí výstavu "Vybledlé, ale ne ztracené", která Vás zavede skrze fotografie po stopách šumavské historie.

V Kulturním centru budeme pokračovat od 15.00 hodin s divadelním stínovým představením "Pták Ohnivák". Připravte se na úchvatné představení plné fantazie, která vás vtáhne do světa divadelní magie.

Klasickou hudbu posluchačům přinese od 16.00 hodin česko-německý kulturní týden "Rohrské léto" a to v prostorách Základní umělecké školy.

Abychom naší události dodali ten správný rytmus, pozvali jsme již zmíněné uskupení "Rohrské léto" a Konrádyho dudáckou muziku, kteří nás provedou společným chodským tancem se zpěvem českých a německých písní od 17.00 na náměstí.

Celou akcí vás budou provázet zkušení moderátoři Roman Horák a Philipp Schenker, kteří se postarají o to, aby byl celý den v duchu přátelské atmosféry, a hlavně - bez hranic.

Nepropásněte tuto příležitost propojit se s našimi sousedy, prohloubit naše vztahy a oslavit kulturní bohatství, které nás spojuje.

Přijďte v sobotu na náměstí Míru a buďte součástí Česko-německého pikniku, na který budeme pamatovat ještě dlouho!

Těšíme se na vás!Česko-německý piknik pořádá Ackermann-Gemeinde společně se Sdružením Ackermann-Gemeinde ve spolupráci s městem Domažlice. 


Za podporu děkujeme: