Česko-německý piknik 2023

5. srpna 2023, Domažlice/Taus

Česko-německý piknik 2023

V sobotu 5. srpna se v západo-českém příhraničním městě Domažlicích uskuteční česko-německé setkání. K účasti na této akci zve organizace Sdružení Ackermann-Gemeinde spolu se svou německou partnerskou organizací Ackermann-Gemeinde. Oficiálním partnerem akce je město Domažlice se svým starostou Radkem Wiesnerem.

Den začne v 10.30 hodin dvojjazyčnou bohoslužbou v kostele Narození Panny Marie. Ve 12.00 hodin jsou všichni účastníci zváni k pikniku na náměstí. Společně s občany Domažlic, hosty a všemi, kteří mají chuť, se pokusíme o rekord – vytvořit nejdelší česko-německý piknikový stůl, který bude mít 100m. Tato událost je registrovaná u agentury Dobrý den.

Od 13.00 hodin budou na pódiu následovat rozhovory se zástupci církve, politiky a občanské společnosti na téma "Češi a Němci – jak vypadá naše společná budoucnost?". Krom toho se mohou diváci těšit na pestrý kulturní program – komentované prohlídky, koncert česko-německého kulturního týdne "Rohrské léto" či stínové divadlo. I na děti bude pamatováno, a tak si jistě každý přijde na své. Závěr tohoto česko-německého dne přátelství, inspirovaný chodským folklórem, bude patřit společnému tanci a zpěvu.