Novinky

Se zajímavými řečníky, přednáškami a workshopy chceme přiblížit téma "Populistické proudy ve střední Evropě". Budeme se zabývat tématem populismu obecně, ale především jeho významem v Německu, České republice a na Slovensku.

Poslechněte si rozhovor s naším místopředsedou Petrem Křížkem, který poskytl Radio Prague v rámci 25. výročí Sdružení Ackermann-Gemeinde.

Milí účastníci česko-německé konference 2024, než budeme sdílet další fotografie z víkendu, chtěli bychom vám všem poděkovat za milé setkání, zajímavé diskuze a za to, že jste s námi oslavili 25. výročí našeho Sdružení Ackermann-Gemeinde.

Jubilejní večer - 25 od založení Sdružení Ackermann-Gemeinde jsme prožili plnými doušky - samotné zahájení nemohlo být více slavnostní - a to díky Czech Boys Choir Boni Pueri | Český chlapecký sbor Boni pueri, kteří nám doslova vyrazili dech, díky nim bude tento večer prostě nezapomenutelným.

Sobotní odpoledne v rámci konference SAG bylo opravdu nabité! Od bitvy u Chlumu, k prohlídce města Hradec Králové anebo návštěva Muzeum Východních Čech v Hradci Králové - bylo to intenzivní a plné informací - ale sluníčko nám dodávalo chybějící energii, jubilejní večer se totiž blížil!

Další den konference SAG započal panelovou diskuzí, na kterou přijali pozvání velmi zajímaví řečníci - Dr. Petra Loibl, MdL– bavorská politička (CSU), poslankyně bavorského zemského sněmu a zmocněnkyně bavorské zemské vlády pro repatriaci a vysídlené osoby, PhDr. Miroslav Kunštát, Ph.D – historik, vysokoškolský profesor, člen předsednictva Sdružení...